Kronika Letnich Zajęć Twórczych w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu (turnus I)

Kronika Letnich Zajęć Twórczych w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu (turnus I)

6 lipca rozpoczęły się Letnie Zajęcia Twórcze Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu.Pierwszy tygodniowy turnus już za nami, wzięło w nim udział 27. dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Myślenice (w wieku 6-13 lat). W programie znalazły się zajęcia sportowe, rekreacyjne i artystyczne. Rozwijaliśmy z uczestnikami umiejętności manualne i kreatywność. Dzieci zapoznawały się z techniką lepienia gliny, decoupage’u. Z dużym

zaangażowaniem wykonywały modele 3d w ramach zajęć z twórczej tektury, a także bardzo zainteresowały je zajęcia teatralne. Z ciekawostek przeprowadzaliśmy małe eksperymenty czy robiliśmy domowe wulkany. Całość programu uzupełniały zajęcia muzyczne oraz bardzo różnorodne gry planszowe. Koniec intensywnego dnia zamykaliśmy z magią kina na dużym ekranie i oglądaliśmy ciekawe animacje w ramach Bajkowych Wakacji z Kinem Muza.

Zajęcia ruchowe, twórcze i profilaktyczne odbywały się w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, na Krytej Pływalni Aquarius oraz w Kinie Muza w Myślenicach. Dziękujemy dotychczasowym uczestnikom za bardzo aktywny udział i wspólnie spędzony czas!