Kryształowa rocznica Sedna

Kryształowa rocznica Sedna

Ktokolwiek próbował  założyć, albo nawet założył własną gazetę, ten  wie, jak trudne to przedsięwzięcie.  Myślenickie  Sedno istnieje już 15 lat mimo tego, że rynek prasowy w tym czasie mocno się skurczył nie tylko pod względem nakładów gazetowych, ale i  ilości tytułów. 

Sedno natomiast będące autorskim pomysłem Macieja Hołuja  ma się bardzo dobrze,  zarówno dzięki  wsparciu kilku  sponsorów, jak i dzięki temu, że dla miesięcznika pisze pro-bono kilkunastu autorów z bardzo rozmaitych dziedzin życia i na różne tematy. Piszą, bo spodobała im się formuła tego czasopisma i przyciągnęła osoba głównego „rozgrywającego”- Macieja Hołuja. 

Jubileusz 15-lecia był obchodzony 9 września w Muzeum Niepodległości i zgromadził nie tylko prawie całe grono redakcyjne pisma, ale również bardzo wielu ludzi, którzy pojawili się na 178 pierwszych stronach Sedna. A jest to bardzo zacne grono, w którym obok ludzi kultury, sztuki, sportu, lokalnych działaczy społecznych czy też polityków nie brakuje także przedstawicieli „zwykłych” zawodów, ale z niezwykłym życiorysem czy też hobby. Mogli oni jeszcze raz zobaczyć się na zdjęciach, bo  okładki tego miesięcznika stanowiły wystawę w Muzeum Niepodległości. Bardzo godny był również catering na 15 lecie, a jego zwieńczeniem był tort od Cukierni Jana Dziadkowca. Sednu życzymy co najmniej drugich 15 lat w takiej kondycji jak obecna, albo jeszcze lepszej. 

 

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).