Książka dla każdego

Książka dla każdego

W myślenickiej bibliotece trwa program „Wyprawka dla trzylatka” promująca czytelnictwo wśród najmłodszych. Do tej pory do projektu przyłączyło się 47 dzieci

Książki bawią, przenoszą w wyjątkowe krainy, inspirują, rozwijają wyobraźnię. Na rozpoczęcie przygody z czytaniem nigdy nie jest za wcześnie, ani za późno. Biblioteka Miejska w Myślenicach. Ma szeroką ofertę dla dzieci i młodzieży w każdym wieku, które chcą rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z czytaniem.

Od ponad miesiąca w myślenickiej bibliotece trwa program „Wyprawka dla trzylatka”. Ma on na celu promocję czytelnictwa wśród najmłodszych. Do tej pory do projektu przyłączyło się 47 dzieci. Każde z nich ma możliwość wypożyczania książek przeznaczonych dla najmłodszych, są to zazwyczaj wierszyki i krótkie opowiadania, nie tylko treść ale sam format książek jest odpowiednio przystosowany. Biblioteka oferuje szeroki wybór ilustrowanych wydań na twardych stronach co umożliwia dzieciom samodzielne przeglądanie. Oprócz tego każde dziecko ma założoną kartę małego czytelnika, na której za każdą wypożyczoną książkę otrzymuje naklejkę, za 10 zebranych naklejek dostaje dyplom dla małego czytelnika. Dodatkowo podczas zapisywania się do programu rodzice otrzymują informacje na temat tego jak rozwijać czytelnictwo wśród dzieci. Promocja tego projektu odbywa się poprzez stronę internetową biblioteki, broszury informacyjne, jak również poprzez plakaty w przedszkolach.

Jednak biblioteka nie poprzestaje tylko na najmłodszych, ma również ofertę dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Jest to szeroka gama książek przygodowych, komiksów, fantastyki, powieści przygodowo-historyczne, dzienniki, a także lektur. Ponadto w bibliotece działa Dyskusyjny Klub Książki, do którego obecnie należy pięcioro dzieci, klub na spotkaniach omawia zadane wcześniej książki na kolejnym będzie to „Niekończąca się historia”.

Emilia Ćwierz Emilia Ćwierz Autor artykułu

Uczennica w klasie o profilu humanistycznym. Interesuje ją literatura, historia, kino.