Kto wystąpi podczas Myślenickiego Festiwalu Lata?

Miasto 12 lutego 2015 Wydanie 6/2015
Kto wystąpi podczas Myślenickiego Festiwalu Lata?
Wyniki głosowania na gwiazdę sobotniego koncertu Myślenickiego Festiwalu Lata

Według głosów oddanych przez mieszkańców na scenie na plaży trawiastej 8 i 9 sierpnia powinna wystąpić łódzka grupa rockowa Coma oraz goszczący już kiedyś w Myślenicach T. Love. Powinny, jednak czy do tego dojdzie?

Swoje typy można było zgłaszać za pośrednictwem ankiety dostępnej w Internecie lub jej wersji „analogowej”. Głosy oddawane były od 21-30 stycznia, a w plebiscycie wzięły udział 1322 osoby. Myśleniczanie jako gwiazdę sobotniego koncertu typują Comę zaraz przed Agnieszką Chylińską i Kamilem Bednarkiem. Jako gwiazdy drugiego dnia wytypowano zespół T.Love przed Zakopower, Dawidem Podsiadło i zespołem Pectus.

- Znamy już gusta mieszkańców i teraz będziemy starali się je spełnić - wyniki ankiety komentuje Kornelia Pacek z UMiG Myślenice. Co wpływa na to, że dana gwiazda pojawi się na myślenickim festiwalu? - To czy wybrani przez mieszkańców muzycy zagoszczą w Myślenicach zależy przede wszystkim od dostępności terminów oraz wymagań finansowych gwiazd. Na obecną chwilę wiemy już, że Kamil Bednarek podobnie jak Coma niestety nie dysponują wolnym terminem, w czasie gdy odbywa się Myślenicki Festiwal Lata. Wiemy także, że koncert Zakopower czy T. Love znacznie przewyższa nasze obecne możliwości finansowe. Z pozostałymi gwiazdami prowadzimy rozmowy, a oficjalne wyniki będziemy mogli podać dopiero po podpisaniu umów – wyjaśnia. Ten temat będziemy śledzić na bieżąco.

Myślenicki Festiwal Lata to coroczne święto miasta podczas którego na scenie poza regionalnymi wykonawcami występują również gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Corocznie na plaży trawiastej na Zarabiu gości ok. 20.000 osób. Są to zarówno mieszkańcy Myślenic, okolicznych miejscowości, Krakowa oraz Śląska.