Łęczanie rozpoczęli lato piknikiem szachowym

Gmina 28 czerwca 2022 Wydanie 24/2022
Łęczanie rozpoczęli lato piknikiem szachowym

W niedzielę 26 czerwca w parku społecznym w Łękach został zorganizowany piknik szachowy, który miał uczcić rozpoczęcie lata. Wydarzenie zorganizowane przez Sołectwo Łęki, Stowarzyszenie „My Łęczanie” oraz Stowarzyszenie Myślenicka Akademia Talentów przy wsparciu Gminy Myślenice przyciągnęło wielu mieszkańców, którzy mogli spędzić czas w rodzinnej atmosferze.

Gra w szachy staje się w Łękach coraz popularniejsza między innymi dzięki zajęciom odbywającym się w lokalnej świetlicy we współpracy z Myślenicką Akademią Talentów. W turnieju szachowym, który był głównym wydarzeniem całego pikniku, wystąpiło aż 26 uczestników, z czego 20 w kategorii junior (poniżej 18 roku życia) oraz 6 w kategorii senior (powyżej 18 roku życia). Co więcej, prowadzona była również klasyfikacja rodzin, w której liczona była suma punktów zdobytych przez członków familii w najbliższej linii pokrewieństwa.

Jednak piknik w Łękach to nie tylko szachy, ale również mnóstwo atrakcji. Najmłodsi mogli skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni oraz pomalować swoje twarze. Sporym zainteresowaniem cieszyła się również dorożka, która zabierała kolejnych chętnych na przejażdżkę. Przed zgromadzonymi wystąpiła grupa młodych tancerzy, którzy uczęszczają na zajęcia w ramach świetlicy środowiskowej w Łękach pod okiem Małgorzaty Trzcińskiej. Podczas zabawy można było się posilić między innymi potrawami z grilla, wypiekami oraz watą cukrową.

Całe wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością i pozwoliło miło spędzić czas w niedzielne popołudnie. Dochód z pikniku zostanie przeznaczony między innymi na dalsze funkcjonowanie darmowych zajęć dla dzieci, które odbywają się dzięki Sołectwu Łęki oraz Stowarzyszeniu „My Łęczanie”.

Wyniki turnieju szachowego:

Grupa A: 1. Kęsek Piotr, 2. Bugaj Marcin 3. Ładziński Tomasz

Grupa B: 1. Jaśkowiec Aleksandra, 2. Leśniak Kacper, 3. Nowak Hubert

Klasyfikacja Rodzinna: 1.Rodzina Bugaj Trzemeśnia, 2. Rodzina Kęsek Łęki, 3. Rodzina Ćwierz Łęki

Najmłodszy uczestnik Ksawery Ćwierz ma 6 lat i zajął w swojej kategorii wysokie 6 miejsce.

Jakub Kurek