Lider znalazł pogromcę

Sport 15 września 2020 Wydanie 34/2020
Lider znalazł pogromcę

Karpaty Siepraw przegrały pierwszy mecz w sezonie. Nie z byle kim, bo Gościbia Sułkowice, choć ostatnio gra poniżej oczekiwań to solidna marka w myślenickim futbolu.

W Sułkowicach chcą odbudować dawną pozycję klubu, który powinien przynajmniej grać w lidze okręgowej. Postawiono na młodzież, czy na budowę nowej drużyny. Gościbia pokonała Karpaty 3-0 po golach

Mateusza Krupy, Artura Krzywonia i Jakuba Latonia. Karpaty wciąż prowadzą w tabeli.

Wydarzeniem kolejki były dwa mecze derbowe z udziałem klubów z gminy Myślenice. W pierwszym Staw Polanka pokonał Sęp Droginia 4-0, a na listę strzelców wpisali się: Krzysztof Motyka 2, Paweł Motyka oraz Konrad Motyka. Faworytem konfrontacji Sokoła Borzęta ze Skalnikiem Trzemeśnia byli goście, tymczasem miejscowi wygrali 3-2 (gole: Urbanik, Gajca, Łukasik). Coś niedobrego dzieje się z Górkami Myślenice. O ile ostatnią porażkę z Karpatami można było wkalkulować, do tego zespół w tamtym meczu skrzywdził arbiter, ale w starciu z Iskrą Brzączowice wygrana podopiecznych Wojciecha Czajki była niemal obowiązkiem. Tymczasem klub z gminy Dobczyce wygrał 3-2, a dla Górek była to już czwarta porażka w sezonie. Na pozycję wicelidera awansował LKS Rudnik, który rozbił Topór Tenczyn 7-0. Wysoko uległ także Hejnał Krzyszkowice, który w Tokarni przegrał z Beskidem 0-4.

Paweł Panuś