Mała rzecz, a cieszy

Miasto 13 kwietnia 2021 Wydanie 14/2021
Mała rzecz, a cieszy

Dzięki zabiegom radnego Mirosława Fity na ulicy Pułkownika Dunin-Brzezińskiego, przy wyjeździe z osiedla czterech bloków (Dunina i Solidarności) zamontowano lusterko. Ta niewielka inwestycja, znacząco poprawia bezpieczeństwo mieszkańców. Koszt inwestycji to około 700 zł. Lusterko zostało zamontowane jeszcze przed świętami. Taka mała rzecz, a cieszy.

– Na wniosek mieszkańców z ulicy Pułkownika Jana Dunin – Brzezińskiego zabiegałem o zamontowanie lusterka w tym miejscu, aby usprawnić wyjazd z osiedla czterech bloków. Cieszę się, że urzędnicy miejscy przychylili się do mojego wniosku i zamontowali to lusterko. To niewielka rzecz, a znacznie poprawia bezpieczeństwo – mówi Mirosław Fita, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Myślenicach.

Jak dodaje radny Fita to nie jedyna wnioskowana przez niego drobna inwestycja, która ma wpływać na bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierujących pojazdami w tym rejonie. Jeszcze w tym roku planowane są drobne zmiany organizacji ruchu na ulicach Solidarności i Pardyaka. Pojawią się dodatkowe pasy dla pieszych i inne drobne, ale istotne udogodnienia, które mają wpływać na ochronę pieszych, szczególnie dzieci.

WR