Małopolski Wyścig Górski zawita do Myślenic

Małopolski Wyścig Górski zawita do Myślenic

Pierwszy etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego będzie finiszował w Myślenicach już w piątek 4 czerwca. Zachęcamy, by szczególnie mocno dopingować polskich kolarzy zmagających się z wymagającą trasą i walczących o najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej. Imprezę wspiera Miasto i Gmina Myślenice pod patronatem burmistrza Jarosława Szlachetki.

Pierwszy etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego w piątek 4 czerwca prowadzi z Wieliczki do Myślenic, a kolarze będą finiszować morderczym podjazdem na Górę Chełm. To będzie nie lada wyzwanie dla uczestników wyścigu, a my zachęcamy do wspierania kolarzy na trasie. Jednocześnie informujemy, iż podczas przejazdu kolarzy będą występować czasowe utrudnienia w ruchu.

Na liście startowej mamy aż 40 polskich kolarzy, z czego 36 jadących w 6 polskich zespołach oraz 4 kolarzy ścigających się w grupach zawodowych z Czech, Niemiec i Nowej Zelandii. Łącznie, w peletonie 59. Małopolskiego Wyścigu Górskiego pojedzie 180 kolarzy z 30 grup kolarskich. Reprezentują oni 5 kontynentów i 21 krajów.

Patronat honorowy nad Małopolskim Wyścigiem Górskim objął Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego. Partnerem głównym jest Województwo Małopolskie.