Mamy dwóch reprezentantów w sejmiku
Z terenu powiatu myślenickiego do sejmiku dostał się Stanisław Bisztyga (Koalicja Obywatelska) oraz Robert Bylica (PiS)
Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w wyborach do sejmiku województwa małopolskiego, uzyskując 24 mandaty na 39 możliwych. Oznacza to, że będzie mogło samodzielnie rządzić. Koalicja Obywatelska będzie miała 11 radnych, a PSL 4.
Z terenu powiatu myślenickiego do sejmiku dostał się Stanisław Bisztyga (Koalicja Obywatelska) z wynikiem 16 147 głosów (6,74%) oraz Robert Bylica (PiS) z wynikiem 9660 głosów (4,03%).
Sejmik Województwa Małopolskiego
KW Prawo i Sprawiedliwość - 24 mandaty
PIECZARKA Anna - 72739 głosów
DUDA Jan - 56763 głosy
KACZYŃSKI Filip - 38702 głosy
BIEDROŃ Grzegorz - 38563 głosy
BOCHENEK Rafał - 38446 głosów
GIBAS Iwona - 25795 głosów
WIERZBA Marek - 19348 głosów
WÓJTOWICZ Jadwiga - 18544 głosy
WICHER Patryk - 16904 głosy
PICZURA Jan - 16712 głosów
MORDARSKA Marta - 15819 głosów
SMÓŁKA Łukasz - 12270 głosów
PĘK Bogdan - 11078 głosów
WÓJCIK Andrzej - 10982 głosy
URYNOWICZ Tomasz - 10018 głosów
ZIOBRO Andrzej - 9738 głosów
BYLICA Robert - 9660 głosów
SKRUCH Wojciech - 9223 głosy
STUGLIK Rafał - 9504 głosy
BUKOWIEC Stanisław - 8978 głosów
KOSOWSKI Rafał - 8874 głosy
MALEC-LECH Marta 8485 głosów
GAWRON Józef - 8206 głosów
GRZESZEK Wojciech 6471 głosów
KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska - 11 mandatów
LIPIEC Grzegorz - 40947 głosów
FEDOROWICZ Jerzy - 27150 głosów
BARCZYK Kazimierz - 22933 głosy
KRUPA Jacek - 22716 głosów
BISZTYGA Stanisław - 16157 głosów
SKOWROŃSKA Kinga - 14347 głosów
LACHOWICZ Piotr - 13594 głosy
ARKIT Tadeusz - 11506 głosów
NOWAK Krzysztof - 11476 głosów
RADWAN-BALLADA Małgorzata - 11106 głosów
ACHINGER Elżbieta - 8256 głosów
KW Polskie Stronnictwo Ludowe - 4 mandaty
KOZAK Wojciech - 17631 głosów
SORYS Stanisław Andrzej - 12349 głosów
NOWOGÓRSKA Urszula - 11885 głosów
BARNAŚ Stanisław - 9023 głosy
Wyniki kandydatów z powiatu myślenickiego:
KW Polskie Stronnictwo Ludowe
BOBOWSKA Joanna, 51 lat, Krzywaczka, 2665 głosów
MOTYKA Miłosz, 26 lat, Tokarnia, 1109 głosów
KW Prawo i Sprawiedliwość
SZAFRANIEC-RUTKIEWICZ Anna, 37 lat, Głogoczów, 6575 głosów
BYLICA Robert, 38 lat, Jasienica, 9660 głosów
KKW SLD Lewica Razem
KLEMENSIEWICZ Jan, 56 lat, Myślenice, 320 głosów
MAJKA Krystyna, 76 lat, Myślenice, 426 głosów
KWW Kukiz’15
KOZAK Joanna, 35 lat, Poręba, 1831 głosów
KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
BISZTYGA Stanisław, 67 lat, Myślenice, 16157 głosów
GOLCZYK Maria, 66 lat, Myślenice, 819 głosów
GUZDEK Elżbieta, 37 lat, Zawadka, 1196 głosów
KWW Wolność w Samorządzie
PAWLIKOWSKI Roman, 44 lata, Skomielna Biała, 577 głosów
PAŁKA Dawid, 25 lat, Stróża, 333 głosy
KWW Bezpartyjni Samorządowcy
OLIWA Rozalia, 62 lata, Krzywaczka, 3541 głosów
BARAN Magdalena, 19 lat, Zawada 1743 głosy
KW Wolni i Solidarni
KAPŁON Leszek, 56 lat, Rudnik, 415 głosów
FRĄCZEK Mirosław, 46 lat, Bęczarka, 327 głosów
KW „Wspólna Małopolska”
MITANA Magdalena, 34 lata, Trzemeśnia, 616 głosów
KWW Iskra
SYREK-ZUZEK Elżbieta, 47 lat, Myślenice, 176 głosów