Mamy medal Mistrzostw Polski

Sport 8 listopada 2022 Wydanie 42/2022
Mamy medal Mistrzostw Polski
Od lewej: Milan Ostafin, Amelia Różańska, Trener Wiktor Siłuszyk, Hubert Strzelec, Jakub Sala.

W dniach 29-30 października w Kielcach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Judo. W turnieju wystartowało 546 judoków reprezentujących 147 klubów z całej Polski. Organizatorem turnieju był Polski Związek Judo i uczniowski międzyszkolny Klub Sportowy „ŻAK”, a patronat honorowy nad turniejem sprawował prezydent Kielc Bogdan Wenta. Zawody przeprowadzono w hali Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, gdzie do walki o medale Mistrzostw Polski stanęła czteroosobowa drużyna Sokoła trenera Wiktora Siłuszyka.

W pierwszym dniu zawodów do walki o medale Mistrzostw Polski stanął Milan Ostafin (50kg) oraz Amelia Różańska (57kg), pomimo dobrej postawy naszych zawodników odpadli oni z turnieju w walkach eliminacyjnych nie awansując do strefy punktowanej. W drugim dniu rywalizacji bardzo dobrze spisał się walczący w kategorii 81 kg Hubert Strzelec, który w pięknym stylu wygrał wszystkie swoje pojedynki, awansując do finału, gdzie po zaciętym pojedynku przegrał jednak z zawodnikiem UKS PCS Warszawa, zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski. Złoto było w zasięgu naszego zawodnika, ale srebrny medal to też wspaniałe osiągnięcie. Brawo Hubert. W kategorii 66 kg blisko strefy punktowanej był Jakub Sala, który zaczął swoje zawody od efektownych zwycięstw lecz w trzecim pojedynku doznał poważnej kontuzji nadgarstka co uniemożliwiło mu dalszą walkę w turnieju.

Ogromne brawa dla wszystkich zawodników Sokoła startujących w Mistrzostwach Polski, którzy w każdej swojej walce walczyli z ogromnym zaangażowaniem i na sto procent swoich umiejętności. Gratulacje dla trenera Wiktora Siłuszyka, który dzięki swojej pracy doprowadził swojego wychowanka na podium Mistrzostw Polski. Brawo Sokoły.

RP