Marcin Sturgulewski w kadrze Polski

Sport 30 kwietnia 2019 Wydanie 15 bis
Marcin Sturgulewski
w kadrze Polski
Marcin Struglewski będzie reprezentował Akademię Karate BYAKKO, Myślenice i Polskę na Mistrzostwach Europy  Karate Kyokushin IKO Fot. Fot. z arch. prywatnego

Zawodnik z Myślenickiej Akademii Karate BYAKKO został powołany przez Polski Związek Karate do kadry Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy  Karate Kyokushin IKO, które odbędą się  18 maja we Wrocławiu. Będzie reprezentował klub, Myślenice i kraj w jednym z najbardziej prestiżowych turniejów karate.

Wystartuje w 3 konkurencjach: kata (układy formalne), team Kata oraz kumite w kategorii 70 kg. Jest to najlżejsza kategoria przewidziana dla seniorów i zwykle najsilniej obsadzona. W ciągu jednego dnia około 40 zawodników walczy systemem pucharowym do pierwszej przegranej. Żeby zwyciężyć, trzeba więc wygrać 5-6 walk. Jest to niewątpliwie najbardziej widowiskowa konkurencja rozgrywana podczas mistrzostw.

Rok temu w Varnie Marcin zdobył brązowy medal w kata indywidualnym oraz złoty medal w team Kata. – W tym roku postaram się powtórzyć lub poprawić ten wynik – deklaruje Marcin Struglewski.  – Zapraszam serdecznie do oglądania turnieju na żywo i wspierania mnie z trybun. Lokalizacja turnieju to Hala Orbita we Wrocławiu, a wstęp dla kibiców jest wolny. Taka impreza w Polsce zdarza się nie częściej niż raz na 10 lat.