Marzenia utopione w... Stawie

Sport 28 czerwca 2022 Wydanie 24/2022
Marzenia utopione w... Stawie

Zakończył się sezon w myślenickiej klasie A. Awans do klasy okręgowej Wieliczka/Myślenice uzyskały ekipy Zielonki Wrząsowice i Pasternika Ochojno. Zdegradowane do klasy B zostały drużyny Górek Myślenice i Iskry Głogoczów.

W ostatniej chwili szanse na awans zaprzepaściła Clavia Świątniki Górne, która przegrała ze Stawem w Polance 0-3 i mając gorszy bilans bezpośrednich spotkań od Pasternika Ochojno, który zdobył punkt drugi raz z rzędu przegrała walkę o awans na finiszu rozgrywek. Clavia była liderem przez większą część sezonu, ale w końcówce rozgrywek oparta na rutyniarzach ekipa, nie wytrzymała tempa. Szkoda, bo awans byłby zwieńczeniem jubileuszu 110-lecia, jaki w tym roku świętuje jedno z najstarszych stowarzyszeń sportowych w regionie i całym województwie. Dla Zielonki Wrząsowice był to niezwykle udany sezon i drugi w historii awans do „okręgówki”. Kadra zespołu była wąska, ale zespół niezwykle zmobilizowany i zebrał za to najlepszą nagrodę z możliwych. To pierwszy sukces trenerski Dariusza Zawadzkiego, którego angaż był przysłowiowym strzałem w dziesiątkę!

Zespoły z gminy Myślenice tych rozgrywek do najszczęśliwszych nie zaliczą. Górki i Iskra spadły klasę niżej, a najwyżej sklasyfikowaną drużyną w klasie A był Hejnał Krzyszkowice, który zajął szóstą lokatę. Skalnik Trzemeśnia, Staw Polanka i Sokół Borzęta stać było jedynie na pojedyncze bardzo dobre mecze i w efekcie zajęły jeszcze niższe lokaty. Może w kolejnym cyklu rozgrywek zespołom z naszej gminy wiodło się będzie lepiej, choć na dziś największe szanse daje się Gościbi Sułkowice, która chce wrócić do wyższych klas rozgrywkowych.

Paweł Panuś