Medale dla Lady Fitness

Medale dla Lady Fitness
Medaliści Mistrzostw Polski Cheerleaders w Ostrołęce Fot. ot. z archiwum klubu Lady Fitness z Myślenic

Zawodnicy klubu Lady Fitness z Myślenic nie próżnują. Po Mistrzostwach Polski w Fitness Gimnastycznym, z których niespełna kilka tygodni temu wrócili ze złotem i brązem, wzięli udział w kolejnych roztańczonych zawodach i znów odnieśli sukcesy.

1 maja dzieci i młodzież brały udział w regionalnych Mistrzostwach Polski Południowo-Wschodniej, na których przyznawano nominacje do Mistrzostw Polski. Najmłodsi zawodnicy z Lady Fitness występujący na tych zawodach mieli zaledwie 6 lat. Zawodnicy w kategoriach zespołów, solo i duetów przywieźli aż 19 medali. Zaprezentowali się w kategoriach z pomponami (cheerleaders) oraz show (czyli połączenie różnych stylów tańca m.in współczesnego, disco, nowoczesnego oraz gimnastyki artystycznej i sportowej z rekwizytami). Radość jest tym większa, że spora część dzieci debiutowała na takiej rangi zawodach.

Jeszcze większą satysfakcję przyniosły Mistrzostwa Polski Cheerleaders w Ostrołęce, które odbyły się w weekend 4-5 maja. Nasi zawodnicy startowali w kategorii akrobatycznej solo oraz tanecznych duetach i zespołach. Zdobyli 3 medale złote, 4 srebrne i 1 brązowy.

Tekst Anna Simsak