Medalowy weekend zapaśników

Zawodnicy sekcji zapaśniczej myślenickiego Dalinu mieli bardzo pracowity i udany weekend. Kadeci walczyli w Międzynarodowym Turniej Zapaśniczy im. Ryszarda Dworoka w Rudzie Śląskiej, a młodzicy w Lubzinie w Otwartych Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Młodzików w Sumo

W Międzynarodowy Turniej Zapaśniczym im. Ryszarda Dworoka uczestniczyło ok. stu zawodników z 11 klubów polskich oraz zespół z czeskiego Trzinca. Na zawody przyjechało także dwóch zawodników z Gdańska - aktualnych mistrzów Polski: Miłosz Kuźnia i Krzysztof Stefan. Myślenicki klub pod opieką trenera Ryszarda Szpakiewicza reprezentowali: Krzysztof Szpakiewicz w kat. do 54 kg i Jakub Moskała w kat. do 85 kg. Krzysiek wywalczył kolejny złoty medal pokonując w finale Rafała Stachowicza z Wierzbicy, natomiast Kuba przegrał z Dawidem Mkrtchanem z Raciborza i zdobył medal srebrny.

W Otwartych Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Młodzików w Sumo uczestniczyło 147 zawodników z 14 klubów województwa podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego. Dalin pod wodzą Roberta Proszkowca reprezentowali: Adrian Poradzisz i Mikołaj Łętocha w kat. do 55 kg i Jan Mastela w kat. do 70 kg. W Lubzinie również wszyscy nasi zawodnicy wywalczyli medale - każdy w innym kolorze. Złoty medal zdobył Jan Mastela wygrywając z trzema przeciwnikami, a w finale pokonał zawodnika gospodarzy Dawida Robaka. Adrian Poradzisz przegrał w finale z Michałem Worwą z Rzeszowa zdobywając srebrny medal. Mikołaj Łętocha przegrał walkę z Adrianem, a w walce o brązowy medal pokonał Mateusza Wesołowskiego z Koronowa.

Niestety z powodu choroby na zawody nie pojechali pozostali reprezentanci Dalinu: Jakub Miska, Antoni Starzec i Wojciech Łętocha. Mamy nadzieję, że do następnych zawodów będą już w pełni sił i wzmocnią zespół podczas Pucharu Polski w Sumo, który odbędzie się w Warszawie.