Michał nie walczy już sam

Michał nie walczy już sam

Dziewięciomiesięczny Michał Matoga z Osieczan, który urodził się z połową serca, a rodzicom zaczyna brakować środków na dalsze, kosztowne leczenie nie jest już sam w swojej walce. Na jego apel zareagowało środowisko bokserskie i ludzie, dla których walka - co prawda, na innej płaszczyźnie niż Michałka - jest chlebem powszednim

- Nie po raz pierwszy mam możliwość zorganizowania na terenie Myślenic gali bokserskiej. Po raz pierwszy jednak jako organizator Międzynarodowego Małopolskiego Gand Prix w Boksie w Myślenicach, które odbędzie się 29 września w hali widowiskowo-sportowej w Myślenicach doświadczam niesamowitego solidaryzmu ludzi, instytucji, mieszkańców tego wspaniałego miasta, które chce charytatywnie włączyć się w zbiórkę na rzecz Michałka Matogi - przekonuje wiceprezes Zarządu Małopolskiego Związku Bokserskiego Piotr Snopkowski.

Inicjatywa w środowisku bokserskim rozeszła się bardzo szybko. Cały czas organizatorzy otrzymują filmy od znanych bokserów i zawodników, którzy wspierają Michałka i jego rodziców w walce. Pięściarzy i wojowników jak Tomek Sarara, Przemysław Saleta, Maciej Miszkin, Mariusz Wach czy Marcin Różalski połączyła ich idea pomagania i promowania postaw dobroczynnych. - Każdy z nich wie, że karierę sportową da się pogodzić z dobroczynnością, a ich sława może być wykorzystana dla dobra innych ludzi. Tu w Myślenicach nie po raz pierwszy daje się odczuć cudowna atmosfera ludzi życzliwych otwartych na współpracę, instytucji, sponsorów, którzy odpowiedzieli na nasz apel - dodaje Snopkowski.

Zapowiada się wspaniała rodzinna impreza, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Na ringu walczyć będą nie tylko pięściarze, ale również odbędą się walki na zasadach super fight karate kyokushin. Swój udział zapowiedzieli tegoroczni mistrzowie Mistrzostw Europy Karate Kyokushin największej na świecie organizacji IKO sensei: Marcin Sturgulewski z Myślenickiej Akademii Karate „Byakko” oraz Maciej Tercjak wielokrotny Mistrz Polski, Europy, który próbuje również swoich możliwości w K1. Zapowiada się wspaniała uczta dla miłośników sportów walki.

Program imprezy został tak dobrany, aby każdy mógł mile i przyjemnie spędzić czas. Już od godz. 14 wszystkie dzieci od 4 lat wzwyż za boiskami Wisły Kraków będą miały specjalnie przygotowano trasę z przeszkodami. Dla każdego młodego zawodnika przygotowano pakiety startowe, a na mecie medale. Dla dzieci przygotowano mnóstwo niespodzianek i atrakcji, które zostały przygotowane w obrębie hali. Dla mam z wózkami zorganizowano fitness, dla kochających taniec towarzyski szybki kurs tańca, a dla aktywnych lubiących się poruszać w rytm dobrej muzyki zumbę. Na godz. 17 wszyscy chętni mogą wziąć udział w turnieju strzeleckim. O godz. 18, na boisku Dalinu rozlegnie się wielki hałas - będą pozorowane wybuchy i strzały pokazowej grupy szturmowej poddziału antyterrorystycznego SPAP.

Pomóc Michałkowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” Bank BZ WBK: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 Tytułem: „1705 pomoc dla Michałka Matoga” wpłaty zagraniczne - foreign payments to help Michal:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” PL31109028350000000121731374, swift code: WBKPPLPP Bank Zachodni WBK , Title: „1705 Help for Michal Matoga”

Piotr Ślusarczyk Piotr Ślusarczyk Autor artykułu

Z gazetą związany w latach 1999-2018. Przez ostatnie 15 lat pełnił funkcję sekretarza redakcji, dbając o sprawne funkcjonowanie tygodnika. Zawsze związany z tytułem równie mocno jak z samymi Myślenicami. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczynał jako licealista od redagowania „Odkroju” - dodatku do Gazety Myślenickiej poruszającego problematykę dotyczącą młodzieży oraz od poezji, publikując w ramach Myślenickiej Grupy Poetyckiej „Tilia”. (HISTORIA, KULTURA, SPORT, SAMORZĄD)