21 lipca: Miejski Ośrodek Kultury i Sportu

Miejski Ośrodek Kultury i Sportu

Myślenicki Salon Poezji - „Biało- czerwony motyl” już 22 lipca

W najbliższy czwartek zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Myślenickiego Salonu Poezji. Salon będzie poświęcony poezji autorki kryjącej się pod pseudonimem Nikita Love. Autorka jest absolwentką psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzieciństwo i wczesną młodość spędziła w małopolskiej wiosce Siepraw. W wieku 23 lat, podążając za głosem serca, zdecydowała się zamieszkać na stałe w USA. W jej pierwszej książce zatytułowanej „Biało-czerwony motyl” zawarte są wiersze z okresu dorastania, pierwszej miłości i życiowych rozterek. Styl poezji autorki oddaje cechy jej charakteru, z których najbardziej wyróżniają się naturalność i prostota. Jej poezja w prosty sposób opisuje skomplikowane uczucia i emocje towarzyszące poszukiwaniu tożsamości, miłości, wiary i nadziei. Książka nie jest materiałem dla koneserów poezji, lecz dla każdego człowieka zmagającego się z upadkami i wzlotami życia. Wiersze zaprezentują aktorzy Teatru za Mostem działającego przy MOKiS. Salon poprowadzi tradycyjnie Dorota Ruśkowska. Akompaniować aktorom będzie Zbigniew Morawski.

22 lipca (czwartek) godz.17.00 przed budynkiem Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu (ul. Piłsudskiego 20).

JOGA NA ZARABIU – kolejne spotkanie już w najbliższą niedzielę!

I EDYCJA cyklu wakacyjnych spotkań Joga na Zarabiu – zapraszamy do rekreacyjnego poruszenia ciała w plenerze wszystkich mieszkańców Myślenic i okolic. Oddychamy pełną piersią, wyciszamy umysł, by zachwycić serce pięknem natury. Co potrzeba: zabierzcie ze sobą matę do ćwiczeń lub koc, wygodny strój. Spotkanie jest bezpłatne. Na Facebooku dostępna jest grupa Joga na Zarabiu, do której zapraszamy, by być na bieżąco z informacjami. W tygodniu wyjątkowo spotkanie odbędzie się w niedzielę o godz.10.00. Do końca sierpnia spotykamy się już w każdą sobotę. Długość praktyki: 60 minut, miejsce: trawa za „Latem na Zarabiu”. W razie kaprysów pogody zajęcia odbędą się w sali widowiskowej MOKiS.

W Centrum Wodnym Aquarius można już korzystać ze zniżki na Kartę Dużej Rodziny

Od 14 lipca klienci pływalni Centrum Wodnego Aquarius (filii MOKiS) - posiadający Kartę Dużej Rodziny mogą już korzystać ze zniżki na wejścia indywidualne na pływalnię.

Upust w ramach KDR obejmuje 2 zł zniżki na bilet wstępu normalny, ulgowy oraz ulgowy dla dzieci do 16-go roku życia – zniżka będzie udzielana od aktualnie obowiązującej ceny. Zniżka nie obejmuje biletów promocyjnych oraz innych wejść zniżkowych oraz wejść z kart abonamentowych. 1 karta uprawnia jej posiadacza do zniżki na 1 bilet wstępu.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę www.basen.myslenice.pl oraz na facebooka Centrum Wodnego Aquarius, gdzie na bieżąco publikujemy wszelkie komunikaty. Zapraszamy!

Kino Muza zaprasza na kolejne premiery

W najbliższy weekend Kino Muza zaprasza na kolejne premierowe seanse. Kosmiczny Mecz. Nowa Era - Mistrz NBA i światowa ikona LeBron James przeżywa fantastyczną przygodę u boku nieśmiertelnego bohatera Looney Tunes Królika Bugsa w aktorskim filmie z elementami animacji. Na fanów kina czeka w repertuarze bijąca rekordy frekwencji marvelowska Czarna Wdowa. W wyniku niebezpiecznego spisku i podejrzanych powiązań sprzed czasów drużyny Avengers. Natasha Romanoff aka Czarna Wdowa musi skonfrontować się z mrocznymi echami swojej przeszłości. Bohaterka stawia czoła groźnemu, potężnemu przeciwnikowi, który nie cofnie się przed niczym, by ją zniszczyć. Scarlett Johansson po raz ostatni wciela się w superagentkę T.A.R.C.Z.Y. Film umiejscowiono między wydarzeniami z „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” i „Avengers”. Ponadto bardzo ciekawa polska propozycja filmowa - Żużel Doroty Kędzierzawskiej. Sama reżyserka wspomina, że to pierwszy od siedemdziesięciu lat film fabularny traktujący o tym niezwykłym, pełnym adrenaliny i niebezpieczeństw sporcie, który w naszym kraju ma miliony oddanych sympatyków. Przyjęty znakomicie zarówno przez krytyków, jak i widzów. Zapraszamy na filmową ucztę do Kina Muza!