Miliony od rządu premiera Mateusza Morawieckiego dla ziemi myślenickiej

Miliony od rządu premiera Mateusza Morawieckiego dla ziemi myślenickiej

Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, którego celem jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju w całym kraju. Środki finansowe w kwocie 17.950.000 zł trafią do kilku gmin naszego powiatu i do samorządu powiatowego na modernizację szpitala.

RFIL utworzył rząd Prawa i Sprawiedliwości, żeby pobudzić inwestycje we wszystkich zakątkach Polski. Już łącznie miliard złotych trafiło do gmin i powiatów na różne inwestycje bliskie ludziom. Fundusz to zastrzyk dla miejscowych inwestycji, a lokalne inwestycje dają impuls do rozwoju całego kraju.

Pieniądze popłyną do samorządów ziemi myślenickiej, w tym dla gmin: Myślenice 5.000.000 zł; Dobczyce 2.500.000 zł; Lubień 1.100.000 zł; Raciechowice 1.000.000 zł; Siepraw 950.000 zł; Wiśniowa 1.200.000 zł oraz dla samorządu powiatu myślenickiego 6.200.000 zł.

- Przyznane środki to konkretne inwestycje. Nowe obiekty sportowe, energetyczne, rekreacyjne, poprawa bezpieczeństwa, a także wsparcie dla myślenickiego szpitala, na jego modernizację i przebudowę oddziałów. Wielkie podziękowanie kieruję dla pana premiera Mateusza Morawieckiego oraz wojewody małopolskiego pana Łukasza Kmity. Dziękuję również radnym Prawa i Sprawiedliwości za wspieranie naszych działań. Te środki to wiele godzin rozmów, naszych wspólnych  działań, które jako parlamentarzysta podejmuję każdego dnia dla dobra wszystkich mieszkańców ziemi myślenickiej - mówi poseł na Sejm RP Władysław Kurowski.

Środki przekazane dla gminy Myślenice zostaną przeznaczone na inwestycje w gospodarkę wodno – ściekową. Zostaną wybudowane kolejne odcinki wodociągu i kanalizacji sanitarnej w Głogoczowie (przysiółek Jaworzyna) i Trzemeśni (przysiółek Radlanki). W całości będzie to 97 budynków podłączonych do sieci kanalizacyjnej i 22 budynki do sieci wodociągowej wraz z kontenerową, pneumatyczną pompownią ścieków i infrastrukturą towarzyszącą.

- RFIL to wsparcie nie tylko dla nas jako samorządów, ale też firm, które realizują inwestycje oraz samych mieszkańców. Dzięki kolejnym dobrym decyzjom Rządu RP będziemy mogli realizować inwestycję w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, na które mieszkańcy oczekiwali od dawna. Jako przedstawiciel wojewody małopolskiego w Radzie Społecznej myślenickiego szpitala cieszę się, że pomoc rządowa wesprze konkretną sumą modernizację oddziału wewnętrznego - mówi burmistrz Jarosław Szlachetka

Samorząd powiatowy otrzyma środki na przebudowę i modernizację pomieszczeń SP ZOZ w Myślenicach dla potrzeb Oddziału Wewnętrznego z Intensywną Opieką Kardiologiczną, Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym.

- Bardzo się cieszę z tych pieniędzy, bo oddziały myślenickiego szpitala, które od wielu lat czekają na modernizację wreszcie zostaną gruntownie odnowione. Bez wsparcia premiera Morawieckiego pewnie nie byłoby to możliwe. Pragnę także zwrócić uwagę, że jeśli chodzi o wysokość środków to jest to rekordowa kwota! Chyba nigdy nasz szpital nie dostał tak dużych pieniędzy od rządu. Wielu ciągle narzeka na niedofinansowanie służby zdrowia, ale jak pokazuje choćby ten przykład rząd Prawa i Sprawiedliwości robi co może i przekazuje środki tam, gdzie są one najbardziej potrzebne bez względu na przynależność partyjną włodarzy samorządu – mówi Robert Pitala, szef klubu radnych PiS w Radzie Powiatu Myślenickiego.

Witold Rozwadowski Witold Rozwadowski Autor artykułu

Prezes MARG Sp. z o.o. Redaktor naczelny. Przez wiele lat pracował w Urzędzie Miasta i Gminy w Myślenicach, Wcześniej w latach 1999-2003 pełnił funkcję redaktora naczelnego Gazety Myślenickiej. (SAMORZĄD)