KWW M Pszczola

Mistrzostwa judo

Reprezentacja TG Sokół Myślenice na Małopolskich Mistrzostwach judo w Tuchowie Fot. Fot. R. Piękoś

W Otwartych Mistrzostwach Małopolski Młodziczek, Młodzików i Dzieci w Judo 11 maja w hali MOSiR w Tuchowie wzięło udział 200 zawodników z 30 klubów. Do walki o tytuł Mistrza Małopolski stanęli również judocy TG Sokół Myślenice.

Nasza reprezentacja wystartowała w składzie: Ewa Kaczanowska, Amelia Różańska, Jakub Sala, Hubert Strzelec, Sebastian Stopka, Adam Stopka, Aleksandra Nosek, Natalia Piękoś, Hubert Markiewicz, Nikodem Hajduk. W turnieju stojącym na wysokim poziomie podopieczni trenera Wiktora Siłuszyka w najmłodszej kategorii zdobyli 3 medale, dzięki czemu w klasyfikacji drużynowej dzieci nasz klub zdobył czwarte miejsce.

Mistrzostwo Małopolski zdobyła występująca w wadze do 45 kg Ewa Kaczanowska, która okazała się lepsza od swoich przeciwniczek i wywalczyła złoty medal na pierwszych tak poważnych dla siebie zawodach.

Mistrzostwo Małopolski w kategorii dzieci zdobył również Hubert Strzelec, który w wadze do 60 kg wygrał wszystkie swoje walki przed czasem i stanął na najwyższym stopniu podium, a wicemistrzostwo Małopolski w kategorii dzieci wywalczył po bardzo zaciętych pojedynkach Jakub Sala.

Pozostałym zawodnikom TG Sokół Myślenice, mimo dobrej postawy, nie udało się awansować do strefy medalowej, ale wszyscy zasłużyli na gratulacje i wielkie brawa.