Mistrzyni Polski z Klubu Lady Fitness Myślenice

Sport 30 kwietnia 2019 Wydanie 15 bis
Mistrzyni Polski z Klubu Lady Fitness Myślenice
Zawodniczki z myślenickiego klubu Lady Fitness Emilia Graca – II Wicemistrzyni Polski (z lewej) i Lena Latoń (Mistrzyni Polski (z prawej) z trenerką Anną Simsak Fot. Fot. z archiwum klubu

W hali Targów Kielce w weekend 13-14 kwietnia zgromadzili się fani zdrowego trybu życia, różnych sportów oraz fitness i kulturystyki.

To ogromna kilkudniowa impreza, na którą ściągają nie tylko uczestnicy z całej Polski, ale także czołowi zawodnicy i gwiazdy świata fitness. Oprócz Mistrzostw Polski Fitness i Kulturystyki dorosłych, równolegle odbywały się Mistrzostwa Polski Fitness Dzieci. Właśnie podczas nich zadebiutowały myślenickie zawodniczki z Klubu Lady Fitness Myślenice. O ich udziale w tej prestiżowej imprezie, w której zresztą sama wywalczyła dwukrotnie złoty medal w zawodach bikini fitness kobiet, opowiada trenerka Anną Simsak.

 - Bardzo się cieszę z sukcesu naszych dziewcząt. Jesteśmy z nich dumni. Już samo dotarcie do finału to ogromny zaszczyt i docenienie starań, a co dopiero pozycje medalowe. Po analizie wyników, bezkonkurencyjna okazała się Lena Latoń, która zdobyła złoty medal i zostawiła rywalki daleko w tyle w obydwu rundach. Starsza zawodniczka – Emilia Graca, która startuje już w kategorii młodzieżowej, została II wicemistrzynią Polski. Pokazała piękny i trudny układ z rekwizytami. W drugiej rundzie, była najlepsza spośród swoich rywalek, ale liczy się jednak suma punktów.

To nie pierwsze sukcesy klubu Lady Fitness na arenie ogólnopolskiej. Jesteśmy jednym z niewielu klubów w okolicy, mającym możliwość przynależności do tego związku i posiadających sekcję fitness gimnastycznego, a także przygotowujących dzieci i młodzież do tych zawodów. Oprócz treningów tanecznych i udziału w Mistrzostwach Polski i Europy w roku poprzednim, na tego typu zawodach udało się nam już wcześniej przygotować zawodników, którzy zdobyli tytuł mistrzyni i wicemistrza Polski Fitness. 

Trzeba wiedzieć, że jest to bardzo wymagający sport, a Mistrzostwa Polski to jedne z najtrudniejszych zawodów, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Bez samodyscypliny, odpowiedniego odżywiania, wielu treningów i predyspozycji psychofizycznych się nie obejdzie. W pierwszej rundzie oceniane są układy dowolne, czyli solowa prezentacja, w której zawodniczka łączy elementy siłowo-akrobatyczne z gimnastyką i tańcem. Druga runda to ocena zdrowo wyglądającej sylwetki pod względem proporcji, symetrii, a im zawodnik starszy, także umięśnienia. Do trzeciej rundy przechodzi tylko 6 zawodników najlepszych w Polsce.

Teraz kolejne zawody przed nami. Mamy nadzieję, że uda się nam pojechać na Mistrzostwa Europy. Nie ma zbyt wiele czasu na odpoczynek, zwłaszcza, że dziewczęta są także tancerkami. Cieszy nas niesamowicie przygotowanie dzieci i młodzieży z naszego klubu i to, jak wyróżniają się na tle innych zawodników z całej Polski. Trwają także rozmowy nad zaproszeniem do Myślenic gwiazd fitness na warsztaty z zawodnikami, ale to dopiero przed nami. Dziękujemy za pomoc rodzicom, piękne przygotowanie zawodników i wkład, jaki wnoszą w reprezentację myślenickiego klubu Lady Fitness. 

Red.