Młodość, modlitwa, muzyka

Młodość, modlitwa, muzyka
Tak bawili się młodzi na myślenickim Rynku na Majówce w sobotę 11 maja Fot. Fot. D. Stoszek

Trzystu młodych ludzi, dwanaście godzin razem, pięć warsztatów, jedna Msza św., dwóch gości specjalnych, czterech artystów, jedno błękitne niebo, zero deszczu i tysiące uśmiechów!

Tak wyglądała w liczbach Majówka Młodych – wydarzenie organizowane przy Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej przy wsparciu Wydziału Katechetycznego i Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej oraz Urzędu Miasta i Gminy Myślenice.

Wstępem do sobotniego spotkania 11 maja, były piątkowe koncerty profilaktyczne dla uczniów gminnych szkół, które poprowadzili Wyrwani Z Niewoli.

Myślenice przywitały w sobotę młodych piękną pogodą. Po rozpoczęciu spotkania w Sanktuarium, wolontariusze zaprowadzili uczestników Majówki Młodych na miejsce warsztatów. Dom Katolicki stał się jednocześnie salą chóralną, gdzie Adam Dobek i s. Ewa Cieśla pomagali młodym wydobywać z gardeł najpiękniejsze dźwięki, a także studiem radiowym, w którym Ewelina Zamojska wraz z ks. Karolem Milewskim SCJ poprowadzili ćwiczenia z dykcji i udowadniali, że w przekazie informacji ważne jest nie tylko słowo, ale również… gestykulacja. Sale w budynku przy ul. 3 Maja były również przestrzenią kreatywności, gdzie myśli młodych latały w powietrzu, sprowadzane później na kartki przez ich sprawne ręce, kolorowe kredki – a to wszystko w odniesieniu do Słowa Bożego i pod okiem Doroty i Arka z Dayenu. Spragnieni aktywności fizycznej próbowali wielorakich układów tanecznych wraz z Grupą Imprateam oraz zmagali się w rozgrywkach piłkarskich prowadzonych przez trenerów. Te warsztaty odbyły się przy Szkole Podstawowej nr 2.

Posiłek w ogrodach plebańskich zakończył część pierwszą Majówki Młodych. Po południu był czas na chwilę wyciszenia u stóp Pani Myślenickiej podczas adoracji, która przygotowała młodych na Eucharystię sprawowaną przez ks. bpa Janusza Mastalskiego. Część wieczorną rozpoczęło spotkanie z Gośćmi Specjalnymi – Ewą Korbut i Judytą Sową. Dziewczyny z pasją opowiedziały o swojej pracy misyjnej pośród plemion afrykańskich, gdzie prowadzą rekolekcje oazowe. Następnie na scenę weszli, a właściwie wskoczyli, Wyrwani Z Niewoli, a po nich rapujący ks. Jakub Bartczak. Koncert na myślenickim Rynku zakończył Tau.

Jesteście ciekawi z jakiej niewoli zostali wyrwani Jacek „Heres” Zajkowski i Piotr Zalewski, ile stopni panuje latem w radiowym wozie transmisyjnym, dlaczego rap to nie tylko gatunek dla młodych? Odpowiedzi szukajcie w szerszej relacji z Majówki Młodych w kolejnym numerze „Gazety Myślenickiej”!

Dominika Stoszek