Młodzieżowe strzelanie

Popularyzacja strzelectwa oraz wyłonienie osób mających predyspozycje do tej dyscypliny sportu były głównym celem zawodów, które odbyły się w zarabskiej strzelnicy, a zorganizowane zostały w ramach obchodów Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej

W rywalizacji 18 października uczestniczyło ponad trzydzieści dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjów. Strzelano z broni pneumatycznej na odległość 10 m.

Wśród dziewcząt zwyciężyła Emilia Tylko, przed Karoliną Ingarden, Marią Marzec i Julią Łatas. Natomiast w kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Jan Proszek (on również został najlepszym strzelcem zawodów), drugie - Dominik Płatkiewicz, a kolejne Dawid Łapa i Michał Kazanecki. Laureaci zawodów w obu kategoriach otrzymali puchary (za pierwsze miejsca), medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe w kolejności zajętych miejsc: głośniki bluetooth BIS 500R, powerbank 10000 SilverLine, USB 32 GB i piłki siatkowe.

Organizatorami strzelania i fundatorami nagród byli: Klub Inteligencji Katolickiej, Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” oraz Szkoła Podstawowa nr 2. Zawody przeprowadził Wojciech Kaźnica, a sędzią głównym był Andrzej Bednarz. W uroczystości rozdania nagród uczestniczyli: poseł Jarosław Szlachetka, prezes KIK Zbigniew Syrek, prezes TG „Sokół” Marek Mikoś, dyrektor Szkoły Podstawowej nr2 Beata Chrapek-Paciorek oraz wicedyrektor Elżbieta Jakubiak-Święch.

Zaproszeni goście - dyrektor szkoły, poseł i prezes KIK gratulowali młodzieży sportowej rywalizacji, osiągniętych wyników, a szczególnie podkreślali, że strzelectwo to również wspaniała forma spędzania wolnego czasu i możliwość poszerzania swoich zainteresowań. Zawody zwieńczyła zaśpiewana świętemu Janowi Pawłowi II pieśń „Barka”, przy akompaniamencie organowym wykonanym przez Wojciecha Kaźnicy.