Moc pokoleń

Moc pokoleń
Burmistrz Jarosław Szlachetka udzielił wsparcia projektowi Moc Pokoleń

Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Myślenicach realizuje autorski projekt społeczny Moc Pokoleń, w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu.

Celem projektu jest wymiana doświadczeń między osobami starszymi a młodzieżą. Plan zawiera tak zwaną socjalizację odwrotną, czyli wdrażanie starszych osób w realia nowoczesnego świata i problemów z nim związanych. Zaplanowana jest również socjalizacja młodzieży, a więc przekazanie jej mądrości życiowej i tego, jak radzić sobie w życiu z jego przeciwnościami. Wzajemne uświadomienie sobie istotnych problemów współczesności ma pomóc zarówno młodzieży, jak i seniorom efektywniej walczyć z przemocą w internecie, smogiem i wykluczeniem społecznym. Spotkania dotyczące kultury, historii, technologii i ekologii mają służyć aktywizacji tych grup społecznych oraz ich wzajemnego zintegrowania. Jednym z celów projektu jest również współpraca z lokalnymi instytucjami.

Program oparty jest o model patriotyzmu lokalnego i ma się przyczynić się do popularyzacji Myślenic jako „Miasta Bohaterskich Pokoleń”. Uczniowie nawiązali współpracę z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Myślenicach. Projekt zyskał również zainteresowanie burmistrza Jarosława Szlachetki, który wsparł tę inicjatywę i uczestniczył w pierwszych zajęciach w ramach projektu dotyczącego głównie kultury, które odbyło się w piątek 10 maja.

– Apelujemy do młodzieży i serdecznie zapraszamy do włączania się do naszego projektu. Każda pomoc będzie mile widziana! – piszą organizatorzy.

Julia Dudek, koordynator wojewódzki Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu