„Moja mała ojczyzna” konkurs gminny z języka niemieckiego zorganizowany przez „Dwójkę”

„Moja mała ojczyzna” konkurs gminny z języka niemieckiego zorganizowany przez „Dwójkę”

Myśl niemieckiego poety J.W. Goethego „Iloma językami mówisz, tylekroć jesteś człowiekiem” nie jest obca młodzieży z naszego regionu. Chętnie uczą się języków obcych nie tylko po to, by podróżować, poznawać kulturę innych krajów, poszerzać horyzonty i dbać o własny rozwój, ale też dlatego, aby promować piękno i walory krajoznawczo-turystyczne swojej małej ojczyzny.

W ramach projektu edukacyjnego z języka niemieckiego uczniowie po raz kolejny wzięli udział w konkursie z języka niemieckiego zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Myślenicach.

Zadaniem uczestników konkursu było tym razem wykonanie albumu w języku niemiecko-polskim na temat: „Meine kleine Heimat – ist Myślenice sehenswert?” „Moja mała ojczyzna - czy warto zwiedzić Myślenice?”.

Zadanie z pozoru łatwe, było wymagające, ponieważ nie wystarczyło ściągnąć ze stron internetowych zdjęć i informacji na temat Myślenic. Uczniowie musieli sami zlokalizować zabytki, zebrać na ich temat ciekawe informacje oraz sfotografować je. I to się udało. Problem pojawił się wraz z ogłoszeniem pandemii koronawirusa. Ale i w tym przypadku młodzież pokazała, że umie sobie ze wszystkim poradzić. Bo od czego jest technika. Kontaktowali się ze sobą zdalnie. Dzielili się spostrzeżeniami, zadaniami do wykonania i omawiali je. W efekcie powstały piękne, w oryginalny sposób wykonane albumy, z ciekawą i bogatą treścią, zachęcające do odwiedzania miasta Myślenice. Za to należą się im słowa uznania.

Wyniki konkursu: Trzy równorzędne pierwsze miejsca zajęły albumy autorstwa Aleksandry Łotockiej i Kamila Leśniaka (z kl.7d), Joanny Maj i Gabrieli Gortych (z kl. 8c) oraz Oliwii Kudas (z kl. 7d) ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach – opiekun Małgorzata Urbańczyk. Trzy równorzędne drugie miejsca zajęły albumy Julii Suder, Sergiusza Kowalówka, Aleksandra Rysia, Wiktorii Dobek (z kl. 8a) ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Myślenicach – opiekun Danuta Zięba; Mateusza Pytlika, Bartłomieja Fity i Tomasza Kruczka (z kl.7a) ze Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach – opiekun Tomasz Górecki; Maksymiliana Rutki, Bartosza Durka i Bartłomieja Ożóga (z kl. 8b) ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach – opiekun Małgorzata Urbańczyk. Trzy równorzędne trzecie miejsca przyznano albumom wykonanym przez Aleksandrę Bułat (z kl. 8) ze Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach – opiekun Tomasz Górecki; Alicję Batko, Kingę Górkę, Aleksandrę Horabik i Wiktorię Nostkiewicz (z kl.7d) ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach – opiekun Małgorzata Urbańczyk; Julię Woźnicę i Gabrielę Pasionek (z kl. 7) - ze Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach - opiekun Tomasz Górecki. Wyróżnienia otrzymali: Emilia Chartuniewicz i Roman Kozłow (z kl. 8b) ze Szkoły Podstawowej w Myślenicach - opiekun M. Urbańczyk; Radosław Kalita, Karol Pachacz i Filip Paluch (z kl. 7a) ze Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach - opiekun Tomasz Górecki.

Organizator konkursu serdecznie dziękuje burmistrzowi Jarosławowi Szlachetce za objęcie honorowym patronatem przedsięwzięcia i wsparcie finansowe na zakup nagród dla laureatów konkursu, pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Justynie Otfinowskiej za wsparcie, okazaną pomoc i koordynowanie pracy nad konkursem oraz opiekunom p. Danucie Zięba i p. Tomaszowi Góreckiemu za zaangażowanie, pomoc i zmotywowanie uczniów do wzięcia udziału w konkursie.

Wszystkim autorom nagrodzonych albumów serdecznie gratuluję i życzę wielu sukcesów i radości.

Organizator konkursu

Małgorzata Urbańczyk