Motyle, daktylografia i gesty

Motyle, daktylografia i gesty
Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią prezentują gesty w języku migowym. Fot. archiwum SP nr 3 w Myślenicach

Już teraz, spotykając osobę niesłyszącą, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Myślenicach będą mogli do niej „zamigać”. Gestów języka migowego uczyli się podczas szkolnych obchodów Dnia Języka Migowego.

Dzień Języka Migowego w „Trójce” zainicjowała Jolanta Kraus, nauczyciel wspomagający. - Ukończyłam kurs języka migowego i pomyślałam, że dobrze byłoby zapoznać z nim uczniów naszej szkoły, a że 23 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Migowego, to była ku temu świetna okazja - mówi. W całej szkole pojawiły się papierowe turkusowe motyle symbolizujące osoby niesłyszące. - Skrzydła motyla wskazują na barwy i piękno języka migowego, ich trzepot to znak jego szybkości, dynamiki.

Natomiast kolor turkusowy oznacza zaufanie, nadzieję, wiarę w siebie i innych ludzi - wyjaśnia pani Jolanta. Każda sala wyposażona została w plakat prezentujący daktylografię, cz...

Artykuł dostępny tylko dla abonentów - pozostało 77%

Kup cyfrowe wydanie

Uzyskaj dostęp do wszystkich treści strony www
Pobierz całą treśc gazety w formacie PDF
Czytaj gazetę wcześniej niż w kiosku

W prenumeracie od 1,45 zł
Anna Ostafin Anna Ostafin Autor artykułu

dziennikarka z pasją, ciekawa świata i ludzi, doświadczenie zdobywała w rozgłośni radiowej, portalach internetowych i wydawnictwach prasowych, absolwentka filologii polskiej (specjalność medialna).