Muzeum Niepodległości w Myślenicach serdecznie zaprasza

Kultura 16 czerwca 2020 Wydanie 22/2020
Muzeum Niepodległości w Myślenicach serdecznie zaprasza

Czarna niedziela

Z okazji zbliżającej się 80-tej rocznicy tragicznej Czarnej niedzieli w Myślenicach, Muzeum Niepodległości w Myślenicach przygotowało wystawę, która przypomina o tym wydarzeniu i upamiętnia jego ofiary. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 23 czerwca na naszej sali wystaw czasowych. Z racji obostrzeń sanitarnych wernisaż wystawy odbędzie się tylko w formie wirtualnej. Począwszy od 23 czerwca codziennie będziemy publikować na naszym facebookowym profilu jedną planszę wystawy. Pokażemy też filmy, w których razem ze świadkami historii opowiemy o tragedii Czarnej niedzieli.

Z kamerą w muzeum

W dalszym ciągu zapraszamy do śledzenia naszego kanału youtoube, gdzie co poniedziałek o godzinie 15.00 publikujemy kolejny odcinek naszego programu „Z kamerą w muzeum”. W rolę narratorów wcielają się tam pracownicy naszego muzeum, którzy opowiadają o tajemnicach naszej placówki, o historii Myślenic, a także starają się wzbogacić #kulturę w sieci o treści zarówno dla dużych, jak i małych miłośników naszego regionu.
Kliknij>>

Z kamerą w Muzeum

Poszukiwany, poszukiwana...

Muzeum Niepodległości w Myślenicach ogłasza zbiórkę pamiątek po PRL-u. Interesują nas zdjęcia, sprzęty domowe, przedmioty ilustrujące życie codzienne i wszelkie fajne „szpeje”, które ubogacą naszą planowaną wystawę stałą o Myślenicach w okresie PRL-u. Może w czyimś kredensie chowają się jeszcze nieśmiertelne koszyczki na szklanki, albo szklane rybki?