Myślenice jednym z gospodarzy turnieju Plaża Open 2020

Myślenice jednym z gospodarzy turnieju Plaża Open 2020

Jak podaje Polski Związek Piłki Siatkowej oraz organizatorzy Grand Prix Polski – Plaża Open 2020 odbędzie się w tym roku w Kołobrzegu, Cieszynie, Myślenicach oraz Białymstoku. Finały każdego z turniejów transmitowane będą na żywo w TVP Sport.

- Rozgrywki w kategorii kobiet oraz mężczyzn odbywać się będą na dwóch istniejących boiskach do siatkówki plażowej na Zarabiu, natomiast w pobliżu tymczasowo wraz z organizatorami wybudujemy boisko główne wraz z mobilną trybuną oraz studiem telewizyjnym. Już teraz zapraszamy kibiców oraz siatkarzy do Myślenic w dniach 14-16 sierpnia. Tak prestiżowy turniej firmowany przez PZPS i PKN Orlen będzie z pewnością świetną

wizytówką dla Myślenic – mówi burmistrz Jarosław Szlachetka, który objął imprezę honorowym patronatem.

Pandemia koronawirusa skutecznie storpedowała rozgrywki sportowe nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. Przeniesiono tak wielkie imprezy jak mistrzostwa Europy w piłce nożnej, a przede wszystkim Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Nie inaczej było w przypadku turniejów siatkówki plażowej nad Wisłą. Wiele znanych i lubianych turniejów zostało odwołanych, automatycznie przesunięto je na kolejny rok. Turnieje w Zbąszyniu czy Przysusze, które były jednymi z wielu wizytówek polskiego beach volleya.

Długo wydawało się, że los zawodów w Zbąszyniu oraz Przysusze może podzielić Plaża Open. Sytuacja jedynego cyklu turniejów była trudna, zmieniała się jak w kalejdoskopie. Organizatorzy jednego dnia przygotowywali plany organizacyjne, by następnego zderzyć się z kolejnym problemami. Ostatecznie udało się! Tegoroczny cykl Plaży Open odbędzie się w czterech miastach.

 

Na początek zawodniczki i zawodników czeka turniej w Kołobrzegu 1-2 sierpnia. Każdy, kto gra, lub grał w siatkówkę plażową zgodzi się z tezą, że turnieje nadmorskie mają swój niepowtarzalny klimat. Plaża Open połączyła siły z wybitnymi organizatorami Plaży Millenium, którzy w dwóch poprzednich latach organizowali doskonałe turnieje mężczyzn. Tym razem obok Panów, nad polskim morzem w Kołobrzegu zagrają także Panie. Następnie Plaża Open przeniesie się na 8-9 sierpnia do Cieszyna (powrót po 6 latach). Trzecim przystankiem i bardzo interesującą, nową miejscowością na mapie Plaży Open będą Myślenice w dniach 15-16 sierpnia, z kolei finałowe zmagania odbędą się na urokliwym kąpielisku „Dojlidy” w Białymstoku, w dniach 22-23 sierpnia.

Warto podkreślić, że decydujące o złotym medalu mecze kobiet i mężczyzn każdego z czterech turniejów transmitowane będą w każdą niedzielę sierpnia na antenie TVP Sport! To niezwykle ważne wsparcie, które pozwoli Plaży Open dotrzeć do tysięcy kibiców w całym kraju, a także zapewni obecność siatkówki plażowej w ogólnopolskiej, szeroko dostępnej stacji telewizyjnej.

Plaża Open nie mogłaby się odbyć, gdyby nie wsparcie PKN ORLEN, który po raz trzeci z rzędu został Sponsorem Strategicznym Plaży Open. Współpraca Plaży Open oraz PKN ORLEN od lat układa się pomyślnie. Jednym z zadań, które realizuje Sponsor Strategiczny Plaży Open jest wsparcie polskiego sportu, w tym oczywiście siatkówki, zarówno halowej, jak i tej w plażowym wydaniu.

Zapraszamy do kibicowania na boiskach i przed telewizorami podczas transmisji w TVP Sport!