Myślenicka Biblioteka Pedagogiczna zaprasza w nowym roku szkolnym 2020/2021

Informator 29 września 2020 Wydanie 36/2020
Myślenicka Biblioteka Pedagogiczna zaprasza
w nowym roku szkolnym 2020/2021

Aktualnie w czasach pandemii COVID-19 nasze godziny otwarcia dla Czytelników są minimalnie skrócone. I tak w najbliższym czasie Biblioteka Pedagogiczna będzie czynna:

- poniedziałek, środa od 9.00 do 15.00,

- wtorek, czwartek, piątek od 12.00 do 17.00.

- w 1 i 3 sobotę miesiąca zapraszamy w godzinach od 9.00 do 14.00

Z powodu obostrzeń sanitarnych zalecamy kontakt z nami drogą mailową pod adresem –filia.myslenice@pbw.edu.pl lub telefoniczną pod nr 12 272-05-07.

W obecnej, wyjątkowej sytuacji sanitarnej przypominamy Państwu nowe zasady korzystania z Biblioteki, które obowiązują do odwołania:

- zbiory udostępniane są wyłącznie na zewnątrz

- czytelnia i katalogi nieczynne do odwołania

- zachęcamy do pobierania kodów do ibuków, gdzie nasi Czytelnicy mają darmowy dostęp do ponad 1000 książek w wersji elektronicznej

- zalecamy wcześniejsze zamawianie książek telefonicznie lub mailowo

- na życzenie Czytelników wykonujemy bezpłatne skany artykułów z czasopism pedagogicznych

- na czas pandemii zawieszone są wypożyczenia międzybiblioteczne

- na terenie budynku Biblioteki Czytelnicy zobowiązani są do noszenia maseczek i dezynfekcji rąk.

Pomoc w pracy zdalnej nauczyciela.

Brak pomysłów na ciekawą lekcję? Zmęczenie, wypalenie zawodowe? Nauczycielom pomożemy wyszukać lub opracować materiały dydaktyczne do pracy zdalnej i stacjonarnej. Zadzwoń lub napisz maila- jesteśmy by Wam pomagać.

Piszesz pracę magisterską, licencjacką, czy doktorat? Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci w bibliograficznych poszukiwaniach.

Przygotowujesz się do matury? Koniecznie zapisz się do Biblioteki Pedagogicznej, mamy dla Ciebie bogatą ofertę lektur, opracowań i literatury poszerzającej Twoją wiedzę nie tylko z języka polskiego.

Nie tylko nauka czyli wykorzystajmy ten przymusowo dany nam czas

Czas pandemii koronawirusa to bezprecedensowe i trudne doświadczenie dla nas wszystkich. Postarajmy się pomagać sobie wzajemnie. Ten czas wykorzystajmy przede wszystkim dla siebie i swoich Bliskich. W poprawie relacji pomóc może nam mądra książka. Sięgajmy po nią, gdy znużeni izolacją nie wiemy co robić. Znajdziemy w niej wskazówki do budowania dobrych relacji w rodzinie, związku, przyjaźni, pracy. Korzystajmy z doświadczenia i wiedzy innych. Nasza Biblioteka posiada bogaty wybór książek psychologicznych , poradnikowych dla rodziców i wychowawców.

„Przeminęło z wiatrem”, „Czarodziejska góra”, „Sto lat samotności”, „Bieguni”… i wiele innych.

Obok książek naukowych posiadamy w zbiorach literaturę piękną, pasjonujące biografie i publikacje w wielu językach (najobszerniej w języku angielskim, francuskim i niemieckim), albumy malarstwa, interesujące serie wydawnicze oraz bogate regionalia.

Czytelnikiem naszej Biblioteki Pedagogicznej może zostać każda dorosła osoba. Zasady i regulamin znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do myślenickiego Dworku Dolnowiejskiego ul. Żeromskiego 9!

Kinga Hechsman