Myślenicki Bieg na Skocznię - zapisz się na biegowe wyzwanie

Gmina 21 czerwca 2022 Wydanie 23/2022
Myślenicki Bieg na Skocznię
- zapisz się na biegowe wyzwanie

Tylko 400 metrów trasy i 18 metrów przewyższenia, teoretycznie nie powinien być to żaden wyczyn dla biegacza - zapraszamy na Myślenicki Bieg na Skocznię, czyli pierwszą edycję cyklicznych wydarzeń wpisanych w Festiwal Sportów Ekstremalnych - Extreme Jam, które 2-3 lipca odbędą się na myślenickim Zarabiu.

Bieg na skocznię odbędzie się w sobotę 2 lipca o godzinie 10:00 i ma być dodatkowym wydarzeniem podczas festiwalu, przedstawiającym legendarną skocznię oraz niejako przywracać pamięć o tym miejscu! Zapisy na bieg prowadzone są pod specjalnym adresem mailowym: biegnaskocznie@myslenice.pl

Festiwal Sportów Ekstremalnych - Myślenicki Bieg na Skocznię: sobota 2 lipca 2022, start: 10:00, odbiór numerów startowych: 9:30. Dojście do skoczni od ulicy Zacisze drogą szutrową za szlabanem lub od ulicy Zamkowej.

Udział w biegu jest bezpłatny!

- Zapraszam do zapisów na pierwszą edycję Myślenickiego Biegu na Skocznię, podczas której biegaczy czeka ciekawa, terenowa trasa ze startem na rozbiegu skoczni i finiszem po zeskoku i najeździe legendarnego obiektu. Przebiegnięcie czterystumetrowej trasy nie powinno być trudnym wyzwaniem dla żadnego biegacza. Klasyfikacja prowadzona będzie w kategoriach kobiet i mężczyzn, a na najlepszych biegaczy czekają atrakcyjne nagrody - mówi Mateusz Suder, zastępca burmistrza Myślenic.

W organizację biegu zaangażowały się Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Myślenice oraz Klub Sportowy Dalin Myślenice. Trasa prowadzić będzie po terenach Lasów Państwowych, a zarządzające terenem Nadleśnictwo Myślenice również jest partnerem biegu.

Trasa prowadzić będzie ze szczytu rozbiegu skoczni, w dół przez szutrową drogę z Uklejny (tzw. stokówkę), a następnie finiszem będzie podbieg po rozbiegu, progu i najeździe skoczni narciarskiej.

Szczegółowe informacje dotyczące biegu zostaną wysłane do biegaczy w mailu zwrotnym do zgłoszenia. Serdecznie zapraszamy do zapisów - to bieg dla każdego!