Myślenicki Bieg Uliczny

Myślenicki Bieg Uliczny

Już 15 marca tradycyjnie ponad 1000 biegaczy powita w Małopolsce nowy sezon biegowy! Myślenicki Bieg Uliczny to już stały element myślenickiego kalendarza imprez, a jednocześnie jeden z największych biegów na 10 km w Małopolsce, w którym startują nie tylko myśleniccy i małopolscy biegacze, ale również goście z sąsiednich województw i całej Polski.

Bieg odbędzie się w niedzielę o godzinie 10:00. Biegacze wystartują na moście na Rabie, trasa prowadzić będzie ulicami Zarabia, meta znajdować się będzie na terenie Małopolskiej Szkoły Gościnności. Bieg w Myślenicach otwiera cykl biegów Tour de Małopolska.

Aktualnie na liście startowej znajduje się już niemal 800 nazwisk, a liczba ta ciągle rośnie. W biegu wziąć udział mogą zarówno zaawansowani biegacze, jak i początkujący. Uczestnicy mogą liczyć na: elektroniczny pomiar czasu, dokładnie wymierzoną, oznaczoną co 1 kilometr, szybką trasę - idealną do bicia rekordów życiowych, medal na mecie, gadżet okolicznościowy, nagrody dla najszybszych. Na trasie w osiągnięciu wymarzonego czasu pomagać będą pacemakerzy - osoby, które równym tempem prowadzą chętnych na określony wynik. Limit czasu na ukończenie biegu wynosi 1 godzinę 20 minut. Oznacza to, że trasę można pokonać mieszcząc się w limicie czasu naprawdę umiarkowanym tempem. Na biegu oprócz klasyfikacji OPEN prowadzona jest klasyfikacja drużynowa, która wyłania najliczniejsze grupy biegowe w Małopolsce - a nagradzanych jest aż 10 najliczniejszych drużyn!

Co trzeba zrobić, aby wystartować? Wejść na stronę https://tourdemalopolska.pl/myslenicki-bieg-uliczny i zapoznać się z regulaminem, w którym wyjaśniony jest schemat zapisów, program imprezy, warunki uczestnictwa. Następnie 15 marca pojawić się na stracie i przeżyć biegową przygodę w gronie paruset biegaczy.

Aktualności najlepiej śledzić na fanpageu: www.facebook.com/tourdemalopolska/ oraz instagramie: www.instagram.com/tourdemalopolska/. Zapraszamy na bieg i do kibicowania! Myślenicki Bieg Uliczny został objęty patronatem Jarosława Szlachetki - Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice oraz Witolda Kozłowskiego - Marszałka Województwa Małopolskiego.

GSI