7 lipca: Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Wakacje w Domu Kultury w Głogoczowie

Wiejski Dom Kultury w Głogoczowie – filia MOKiS serdecznie zaprasza do udziału w zajęciach wakacyjnych. Od 5 do 30 lipca czekają na Was zajęcia z rękodzieła, robotyki, speedballu, zajęcia sceniczne i warsztaty kulinarne. Na zajęcia obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem telefonu 500 693 675. Zapraszamy! Obowiązuje również limit miejsc i obostrzenia sanitarne. Szczegóły na naszej stronie internetowej www.mokis.myslenice.pl

JOGA NA ZARABIU już od 10 lipca!

I EDYCJA cyklu wakacyjnych spotkań Joga na Zarabiu – Zapraszam do rekreacyjnego poruszenia ciała w plenerze wszystkich mieszkańców Myślenic i okolic. Odetchniemy pełną piersią, wyciszymy umysł, by zachwycić serce pięknem natury. Co potrzeba: zabierz ze sobą matę do ćwiczeń lub koc, wygodny strój. Spotkanie jest bezpłatne. Na Facebooku dostępna jest grupa Joga na Zarabiu, do której zapraszamy by być na bieżąco z informacjami. Start: od 10 lipca do końca sierpnia 2021 r. co sobotę godz. 10:00 długość praktyki: 60 minut miejsce: trawa za „Latem na Zarabiu” W razie kaprysów pogody zajęcia odbędą się w sali widowiskowej MOKiS.

Kino Muza zaprasza na kolejne premiery

W najbliższy weekend Kino Muza zaprasza na kolejne premierowe seanse. Raya i ostatni smok – znakomita przygodowa animacja od Disneya. W zamieszkałym przez starożytną cywilizację królestwie Kumandra, wojowniczka Raya usiłuje odnaleźć ostatniego smoka. Lokal Zamknięty - pandemiczna historia z przymrużeniem oka i komedia jakiej jeszcze nie było. Ponadto komedia Bodyguard żona zawodowca - to bardzo udany sequel komediowego filmu akcji z Ryanem Reynoldsem i Samuelem L. Jacksonem w roli głównej. Bohaterowie, czyli tak dynamiczny duet z Salmą Hayek do kompletu, ponownie rozbawia do łez. Zapraszamy!

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza młodzież szkolną na zajęcia „Dziennikarstwo on-line” w ramach projektu: „Sieć na kulturę w podregionie krakowskim” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Program Operacyjny Polska Cyfrowa.

Nasza polska szkoła uczy poprzez zapamiętywanie a nie doświadczanie świata. W Internecie są nieograniczone ilości danych i problemem nie jest dostęp do wiedzy, ale jej selekcja. To, że jednym kliknięciem można uzyskać dostęp do ogromnej ilości wiedzy, utrudnia wybór właściwej informacji.

Jak odszukać rzetelną, prawdziwą informację w cyfrowej dżungli ? Jak rozpoznać fake newsy?

Cyt:„ Profesor Yuval Harrari, w swoim światowym bestsellerze „Homo deus”, udowadnia, iż szkolny system „trzech Z” (zapamiętać, zdać, zapomnieć) jest błędny oraz powinien zostać zastąpiony systemem „Cztery razy K”, mający wzbudzać w uczniach następujące umiejętności:

- krytycznego myślenia – zdolność do zanalizowania informacji oraz argumentacji oraz oceny,

- komunikacji – zdolność do jasnego przedstawiania swoich myśli i uczuć,

- kooperacji,

- kreatywności – czyli zdolność do generowania nowych pomysłów i ich praktycznych zastosowań.”

W szkole marzeń uczniowie mają zajęcia z krytycznego myślenia, uczą się weryfikować informacje z Internetu oraz poznawać fake newsy i deep fake.

Namiastką szkoły marzeń może być dla myślenickich uczniów projekt „Sieć na kulturę. Dziennikarstwo on-line”.

Dzięki tym warsztatom młodzi ludzie poznają takie zasoby cyfrowe, które zaowocują skróconym czasem w poszukiwaniu cennych informacji w Internecie, odrabianiu prac domowych czy brakiem obaw przed pobieraniem materiałów z Internetu. Poznają narzędzia, dzięki którym przygotowywanie się do lekcji będzie cudowną przygodą i frajdą.

Nasz kurs odbędzie się od 18 do 27 sierpnia 2021 w formule on-line. Zapisy przyjmujemy do 20 lipca. Ilość miejsc jest ograniczona. Szczegółowych informacji udziela koordynatorka Grażyna Kosiba tel. 500 693 675, e-mail: wdk.graza.kosiba@gmail.com, domkultury.glogoczow@gmail.com .

Kino Muza repertuar:

Luca: 7 lipca godz. 11.00, 15.00; 8 lipca godz. 13.00

Czyściec: 8 lipca godz. 11.00

Naprzód: 8 lipca godz. 15.00

Raya i ostatni smok: 9 lipca godz. 11.00, 15.00; 10, 11 lipca godz. 14.00, 16.00; 14 lipca godz. 11.00

Lokal zamknięty: 10, 11 lipca godz. 18.00

Bodyguard żona zawodowca: 10, 11 lipca godz. 20.00

Fritzi - przyjaźń bez granic: 14 lipca godz. 15.00