31 marca: Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu. Propozycje Artystyczne.

66. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - etap powiatowy

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Starostwo Powiatowe w Myślenicach zaprasza młodzież ze szkół ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe do udziału w 66. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.

Eliminacje dla młodzieży oraz dorosłych z terenu naszego powiatu odbędą się stacjonarnie w rygorze sanitarnym bez udziału publiczności w dniu 17 kwietnia (sobota) 2021 r. o godz. 12.00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu (Myślenice ul. J. Piłsudskiego 20).

Karty zgłoszeń prosimy składać w terminie do 12 kwietnia 2021 r., w wersji papierowej do urny znajdującej się przy wejściu do budynku MOKiS lub mailowo na adres szkolnekonkursymokis@gmail.com. Wzór karty z regulaminem jest dostępny na stronach internetowych: www.tkt.art.pl, www.mokis.myslenice.pl. Kolejność prezentacji zostanie zamieszczona na stronie internetowej MOKiS najpóźniej do 15 kwietnia 2021 r.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów oraz osób dorosłych z terenu powiatu myślenickiego. W konkursie nie mogą jednak uczestniczyć studenci kierunków artystycznych wyższych uczelni teatralnych i muzycznych oraz kierunku pedagogika muzyki/wychowanie muzyczne w wyższych uczelniach artystycznych i nieartystycznych.  

Konkurs prowadzony jest w formie czterech odrębnych turniejów: (turniej recytatorski, turniej „wywiedzione ze słowa”, turniej teatrów jednego aktora, turniej poezji śpiewanej). Najlepsi recytatorzy z każdego turnieju zostaną przez Jury zakwalifikowani do etapu rejonowego, którego gospodarzem jest Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie organizowanym w dniach 29 i 30 kwietnia 2021 r. 

Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie www.mokis.myslenice.pl .

31 marca 2021 (czwartek) godz.19.00 Grzechy Kościoła. Dlaczego młodzi obrażają się na religię? Odpowie Damian Jankowski #ZaBurtąPytań debata online (nowy gość, nowy termin)

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na kolejną debatę online z cyklu #ZaBurtąPytań. Będzie ona okazją do porozmawiania o problemie laicyzacji i wzrastającej krytyki Kościoła w Polsce. Wspólnie zastanowimy się nad stanem religijności w Polsce. Postaramy się również odpowiedzieć na pytanie, czy wiara w Boga i religijność zawsze muszą iść w parze z celebrowaniem obrzędów w kościele. Podyskutujemy o tym, co młodych ludzi odciąga od Kościoła i jakie są szanse, by temu zapobiegać.

Gościem dyskusji będzie Damian Jankowski publicysta, krytyk filmowy i redaktor portalu Więź.pl. Autor dwóch wywiadów rzek: „Innego cudu nie będzie” (z Wacławem Oszajcą SJ) i „Nie ma wiary bez pytań” (z ks. Andrzejem Pęcherzewskim).

Spotkanie odbędzie się w formie online na profilu YouTube Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu pod adresem: https://youtu.be/6WN4_CXqPnk

Wielkanocny Konkurs Palm online. Myślenice 2021 – wyłonieni laureaci

Już po raz drugi nie mogliśmy tradycyjnie spotkać się na Myślenickim Rynku, ale organizatorzy pragną podkreślić, że konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem internautów. W kategorii palma oryginalna oddano ponad siedemset głosów, a w kategorii palma tradycyjna ponad tysiąc osiemset. Dziękujemy Państwu za wszystkie zgłoszenia i zapraszamy do krótkiego podsumowania konkursu!

Grand Prix Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki - Mikołaj Kus.

Kategoria palma tradycyjna: I nagroda - Zuzanna Sukta, II nagroda - Aleksandra, Nikola, Michał Matoga, III nagroda III nagroda - Natasza Bała, wyróżnienie - Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Pcimiu. Kategoria palma oryginalna: I nagroda - Madzia Bylica z mamą Basią, II nagroda - Maksymilian i Wojciech Panek, III nagroda - Rodzina Fąfarów.

Organizatorami wydarzenia byli: Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Miasto i Gmina Myślenice, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka Szlachetka, Krakowska Kongregacja Kupiecka – Myślenice.