Myślenickie Senioralia już po raz drugi!

Gmina 27 września 2022 Wydanie 36/2022
Myślenickie Senioralia już po raz drugi!

Centrum Usług Społecznych w Myślenicach, Dzienny Dom Senior + w Myślenicach oraz Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice zapraszają na drugą edycję Myślenickich Senioraliów. Na seniorów czekają trzy dni pełne atrakcji od 5 do 7 października!

Wspólny spacer Nordic Walking, koncert, występy artystyczne, stoiska z pomiarem ciśnienia i poziomu cukru we krwi, stoiska z rękodziełem, stoiska prozdrowotne, poczęstunek, wspólne muzykowanie oraz dwie atrakcje prozdrowotne:

Spirobus - mobilne badania wydolności płuc

Bezpłatne badanie spirometryczne w kierunku astmy choroby obturacyjnej płuc.Po badaniu pacjent otrzymuje dokładny wynik wydolności płuc oraz oskrzeli z którym w razie potrzeby udaje się bezpośrednio do lekarza.

Badania wykonywane w godzinach od 10.00 do 16.00. w Spirobusie zlokalizowanym na placu przed Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu ul. Piłsudskiego 20, Myślenice.

Osteobus - mobilne badania densytometryczne

Bezpłatne badanie gęstości kości o niskiej dawce promieniowania, wysokiej powtarzalności pomiaru oraz automatycznym wykrywaniu protez. Po badaniu pacjent otrzymuje dokładny wynik stanu tkanki kostnej (Kręgosłupa), z którym w razie potrzeby udaje się bezpośrednio do lekarza.

Badania wykonywane w godzinach od 10.00 do 16.00. w Osteobusie zlokalizowanym na placu przed Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu ul. Piłsudskiego 20, Myślenice.

Myślenickie Senioralia wystartują 5 października 2022r., zapraszamy do wspólnej zabawy z naszymi Seniorami!