Na imieninowym szlaku św. Jana Pawła 2

Na imieninowym szlaku św. Jana Pawła 2
Na imieninowym szlaku św. JP 2 w Dolinie Chochołowskiej

Tradycyjnie młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Gimnazjum nr 2 w święto imienin Karola Boromeusza – swojego patrona Ojca Świętego Jana Pawła II 4 listopada pielgrzymowali do Doliny Chochołowskiej

Tam przy schronisku spotkała się blisko 1200-osobowa rzesza młodzieży, opiekunów, przedstawicieli dyrekcji z blisko 24 szkół noszących imię JP II z Archidiecezji Krakowskiej. W spotkaniu uczestniczyła także młodzież z myślenickiego Gimnazjum nr 2. Podczas Mszy świętej przy ołtarzu polowym ks. Łukasz Piórkowski z Centrum Jana Pawła II w Krakowie w homilii przypominał postać świętego Patrona oraz wskazywał jak można i należy dążyć do świętości.

Wspólnemu nabożeństwu towarzyszył również śpiew pieśni oazowych, a następnie krótki koncert przygotowany przez SP w Łostówce. Oprócz wartości religijnych niewątpliwą zaletą tych pielgrzymek są walory poznawcze ukochanych przez Papieża Tatr Zachodnich.

W tym dniu dopisała pogoda, dzięki której można było podziwiać malownicze panoramy na okoliczne szczyty i zaśnieżone turnie Kominiarskiego Wierchu, Wołowca, Grzesia, Rakonia i Mnichów Chochołowskich. Ks. Karol Wojtyła kochał Tatry mówiąc o nich, że już swoim majestatem i potęgą chwalą Pana. Warto przypomnieć, że w Tatry po raz pierwszy młody Karol udał się z bratem Edmundem w 1932 roku i przeszli przez Zawrat do Morskiego Oka, potem Karol Wojtyła będąc już księdzem powrócił na tatrzańskie szlaki w 1950 roku i „zaliczył” legendarną Orlą Perć. Jako narciarz często przemierzał zimowe szlaki właśnie w okolicy Doliny Chochołowskiej.

Za opiekę na trasie dziękuję Łukaszowi Kudłaczowi, Dawidowi i Justynie Sudrom oraz Barbarze Fornalik.

Stanisław Cichoń Stanisław Cichoń Autor artykułu

Jeden z założycieli Gazety Myślenickiej. W latach 2003-2014 pełnił funkcję redaktora naczelnego. Był człowiekiem zarażającym nie tylko uśmiechem i entuzjazmem, ale i swoją pasją do rodziny, przyrody, edukacji, sportu i życia. Zmarł w nocy z 22 na 23 listopada 2014 roku.