Na solanki do Pcimia!

Region 19 stycznia 2021 Wydanie 3/2021
Na solanki do Pcimia!

Ubiegły rok ograniczył naszą aktywność właściwie w każdym obszarze. Mało podróżowaliśmy, likwidując liczbę odwiedzanych miejsc do minimum. Początek 2021 roku to jednak dobre nowiny, jeśli chodzi o atrakcje, z których możemy korzystać w wolnym czasie – w sposób bezpieczny, blisko, i to z korzyścią dla zdrowia!

Już na wiosnę bowiem, kiedy temperatura na zewnątrz wzrośnie, będzie można udać się do Pcimia, gdzie niedawno zakończyła się budowa tężni solankowej. Znajduje się ona na placu zabaw przy boisku sportowym KS Pcimianka. Pozytywne skutki korzystania z mikroklimatu tężni znane są od wielu lat. Inhalacje solankowe pomagają w niwelowaniu takich schorzeń jak choroby układu oddechowego, alergie czy dolegliwości na tle dermatologicznym.

- Do tej pory najsłynniejszym miejscem, w którym mogliśmy skorzystać z dobrodziejstwa inhalacji solankowych, była Rabka-Zdrój. Teraz, zarówno mieszkańcy naszej gminy, jak i turyści – z okolic i nieco dalej położonych regionów – mają możliwość wybrać się w tym celu do Pcimia. Ta inwestycja jest bardzo ważna i cieszę się, że udało się nam ją zrealizować jeszcze w 2020 r. Chcieliśmy pokazać, że działamy na wielu płaszczyznach – także tych dotyczących zdrowia – komentuje wójt, Piotr Hajduk. Już teraz zapraszamy na solanki do Pcimia – warto!

Red