Nagrody dla nauczycieli

Nagrody dla nauczycieli
Nauczycielki (od lewej) Anna Pardyak (SP nr 2), Renata Cichoń-Knap i Sabina Zając (obie z ZPO w Borzęcie) prezentują listy gratulacyjne otrzymane od burmistrza Fot. A. Ostafin

Burmistrz Jarosław Szlachetka spotkał się z nauczycielami ze szkół podstawowych i przedszkoli z gminy Myślenice, podziękował im za zaangażowanie w pracę i wręczył nagrody.

Spotkanie odbyło się w restauracji „Euforia”. Listy gratulacyjne i nagrody finansowe odebrało 26 nauczycieli. Ich wręczenie poprzedziła multimedialna prezentacja dotycząca gminnej oświaty. Burmistrz przedstawił w niej szkolne statystyki (m.in. liczbę uczniów i nauczycieli w szkołach podstawowych), plan wybranych gminnych wydatków na edukację na 2019 rok (kwota prawie 71 mln zł), wynagrodzenia szkolnej kadry szkół podstawowych za 2019 rok, koszt ostatnich szkolnych inwestycji, takich jak stworzenie nowych boisk wielofunkcyjnych w Trzemeśni i Zawadzie oraz nowości m.in. wyprawkę czytelniczą dla pierwszaków.

Na koniec uroczystości Jarosław Szlachetka złożył zgromadzonym życzenia.- Życzę państwu, by praca nauczyciela zawsze dawała państwu satysfakcję, by było jak najwięcej radosnych dni, a jak najmniej zmartwień - mówił.

Cieszą się z nagród

Listy gratulacyjne i nagrody trafiły m.in. do Anny Pardyak, polonistki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach oraz nauczycielek Zespołu Placówek Oświatowych w Borzęcie - Sabiny Zając (plastyka, technika, muzyka) i Renaty Cichoń- Knap (edukacja wczesnoszkolna).

- Nagroda ta jest dla mnie bardzo dużym wyróżnieniem. Chciałabym podziękować moim uczniom, bo to dzięki nim, ich sukcesom tutaj dziś jestem oraz innym nauczycielom, z którymi realizowałam różne zadania, projekty edukacyjne - mówiła Anna Pardyak. - Bardzo się cieszymy, że burmistrz docenił naszą pracę, w tych trudnych dla tego zawodu czasach - dodała Sabina Zając, a Renata Cichoń-Knap podkreślała, że nagroda od włodarza jest przypomnieniem, jak ważną rolę pełnią nauczyciele, są odpowiedzialni za młodych ludzi.

Wszystkie trzy nauczycielki podkreślały, że nagrody od burmistrza są dla nich motywacją do dalszych działań, starań.

Lista nauczycieli uhonorowanych nagrodą burmistrza, dostarczona przez Gminny Serwis Informacyjny

Przedszkola: nr 5 – Monika Madej, w Jaworniku – Edyta Ajchler, w Trzemeśni – Ewa Podmokła i Maria Warmuz.

Szkoły Podstawowe: nr 2 w Myślenicach - Marta Pawlak, Wojciech Kaźnica, Anna Pardyak, Dorota Święch i Lucyna Tondera; nr 3 w Myślenicach – Izabela Płoszczyca, Elżbieta Śliwa-Pniaczek, Lidia Lijewska-Karp; nr 4 w Myślenicach – Krystyna Kawecka, Ewa Cwynar; ZPO nr 1 W Myślenicach – Barbara Kaperek; SP w Bęczarce - Marta Światłoń-Dąbrowa; ZPO w Borzęcie – Renata Cichoń-Knap, Sabina Zając; ZPO w Bysinie – Bernadetta Kurowska, ZPO w Drogini – Agnieszka Węgrecka, Monika Mielniczuk; ZPO w Jasienicy – Małgorzata Podmokła; SP w Jaworniku – Danuta Dziadek; SP w Krzyszkowicach – Aneta Górecka; SP w Porębie – Agnieszka Oleksy, Maria Irzyk; ZPO w Głogoczowie – Marzena Pietrzak.

Dodatkowo dyplomy otrzymało 3 Nauczycieli Emerytów: Grażyna Kiszka – nauczyciel przedszkola Samorządowego Nr 6 w Myślenicach, Barbara Ślusarczyk – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Trzemeśni i Janina Warmuz – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Zasani.

 

Anna Ostafin Anna Ostafin Autor artykułu

dziennikarka z pasją, ciekawa świata i ludzi, doświadczenie zdobywała w rozgłośni radiowej, portalach internetowych i wydawnictwach prasowych, absolwentka filologii polskiej (specjalność medialna).