Narciarskie kadry

Narciarskie kadry
Weronika Kaleta Fot. Fot z archiwum LKS Markam Wiśniowa

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego, na wniosek Prezydium Zarządu PZN, zatwierdził składy Kadr Narodowych w narciarstwie klasycznym, alpejskim oraz snowboardzie na sezon 2019/2020. Ciekawostką jest fakt, że do pracy wraca trener Łukasz Kruczek, który objął kadrę kobiet w skokach narciarskich.

W kadrach nie brakuje sportowców z powiatu myślenickiego. Jeśli chodzi o biegi narciarskie to karierę postanowiła zakończyć Urszula Łętocha z LKS Markam Wiśniowa Osieczany, za to w kadrze są jej klubowe koleżanki Karolina Kaleta i Weronika Kaleta. Ich szkoleniowcem jest Aleksander Wierietelny, któremu w pracy pomagać ma Justyna Kowalczyk. W kadrze narodowej w narciarstwie alpejskim znalazł się Paweł Pyjas z KKN Siepraw Ski.

Biegacze z Wiśniowej, choć dopiero wiosna, już trenują przed sezonem zimowym. Spora część zawodników wystartowała w VIII Biegu Ziemi Limanowskiej. W biegu głównym na dystansie 4 km Karolina Kaleta zajęła drugie miejsce w kategorii OPEN, Izabela Dudzik była trzecia w kat. K-16, a Kamil Dudzik drugi w kat. M-16. W zawodach startowali również Agnieszka Kaleta, Izabela Banach, Szymon Woźniczka, Ewa Kuropatwińska i Łucja Banach. Bieg główny wygrał z rekordem trasy niesamowity Adam Czerwiński (absolwent SP Wiśniowa).

Paweł Panuś