Nauka wciąż w domu

Nauka wciąż w domu

Do 18 kwietnia decyzją rządu przedłużona została zdalna nauka dla klas I - III szkół podstawowych. Zamknięte pozostają przedszkola i żłobki, mają one zapewnić opiekę jedynie dzieciom służb medycznych i mundurowych.

Przypomnijmy, że uczniowie młodszych klas szkół podstawowych do nauki stacjonarnej wrócili po feriach, 18 stycznia. Od 22 marca znów uczą się w domach. Natomiast uczniowie starszych klas szkół podstawowych i szkół średnich kontynuują zdalną naukę od 26 października.

Jak podczas ubiegłotygodniowej konferencji zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, pierwsze kroki podejmowane w związku z przywróceniem normalności to będą właśnie powroty dzieci do przedszkoli i klas I - III szkół podstawowych, które być może nastąpią jeszcze w tym miesiącu (takie były plany w momencie oddania naszej gazety do druku). Przedszkola miałyby wznowić działalność w normalnym trybie, a szkoły chociaż w hybrydowym.

Na powrót uczniów do szkół z niecierpliwością czekają ich rodzice i nauczyciele, również w naszej gminie. Jak podkreślają dyrektorzy, praca zdalna, szczególnie z młodszymi uczniami, jest trudna. Muszą bardzo angażować się w nią rodzice, a poza tym dzieci potrzebują bezpośredniego kontaktu z nauczycielem i rówieśnikami.

Anna Ostafin Anna Ostafin Autor artykułu

dziennikarka z pasją, ciekawa świata i ludzi, doświadczenie zdobywała w rozgłośni radiowej, portalach internetowych i wydawnictwach prasowych, absolwentka filologii polskiej (specjalność medialna).