Nie tylko muzyka

Nie tylko muzyka

Przez pięć dni, od 23 do 27 maja odbywały się imprezy Tygodnia dla Rodzin. W jego ramach Centrum Usług Społecznych przygotowało szereg atrakcji dla każdej chyba grupy pokoleniowej. Były animacje czasu wolnego dla dzieci, plenerowe spotkania międzypokoleniowe, piknik integracyjny dla rodziny, wykłady i panele dyskusyjne, kino plenerowe oraz gry, zabawy i animacje.

Zwieńczeniem Tygodnia dla Rodzin był koncert, jaki odbył się w piątkowy wieczór 27 maja. W planach organizatorów był przewidziany na Rynku, ale ze względu na kapryśną pogodę został przeniesiony do Piwnicy pod Lwem. Chyba nikt nie żałował, bo czwórka młodych artystów czy raczej podmiotów wykonawczych pokazała, że mają coś do powiedzenia nie tylko w kwestiach muzycznych, ale również stricte życiowych.

Raperzy z Panaceum (Tomek, Maciek i Zosia Kusiak), Kacper Bała i BiJa (Bartek Dyczkowski), grający ambitną odmianę muzyki popowej Wojtek Bałucki czy też wywodząca się z krainy rockowej alternatywy Oliwia Twardosz razem z zespołem (Roch Gablankowski-perkusja, Kajetan Wysocki- bas) pokazali, że myślenicka młodzież muzyczna ma talent, pasję i potrafi nadążać za muzycznymi trendami ze świata i jeszcze na dodatek tworzyć coś swojego i oryginalnego. Doceniła to publiczność, a każdy z wykonawców miał tego wieczora jeszcze zadanie specjalne polegające na małej przemowie do swoich rówieśników i trochę młodszych fanów celem uświadomienia im profilaktyki w przypadku pojawienia się jakichś problemów psychicznych, z którymi pojedynczo uporać się nie sposób. Również w tej roli wypadli więcej niż przekonująca zatem koncert spełnił obie misje-rozrywkową i edukacyjną.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).