Niespodzianka w Myślenicach

Sport 13 kwietnia 2021 Wydanie 14/2021
Niespodzianka w Myślenicach

W meczu 1/8 finału futsalowego Pucharu Polski Respekt Myślenice pokonał AZS UJ Kraków 4-2. Świeżo upieczony beniaminek ekstraligi futsalu nie przegrał w tym sezonie halowym żadnego meczu!

Mecz miał wyrównany przebieg, zespół z Krakowa wzmocniła Weronika Wójcik, która razem z Klaudią Kubaszek kreowały grę akademiczek. Kłopot w tym, że bardzo dobrze w bramce spisywała się Angelika Socha i w efekcie mniej aktywne w pierwszym fragmencie myśleniczanki objęły prowadzenie po składnej akcji i silnym strzale Marioli Stojeby. Wynik do przerwy ustaliła wspomniana Kubaszek, która pewnie wykonała przedłużony rzut karny.

Początek drugiej połowy zdecydowanie dla Respektu. Po faulu na Zuzannie Węglarz arbiter podyktował rzut karny, który na bramkę zamieniła Karolina Topa. Ta sama zawodniczka zdobyła bramkę meczu, popisując się zaskakującym strzałem piętą. Zmusiło to przyjezdne do większej aktywności i gdyby nie Socha, to AZS UJ objąłby nawet prowadzenie. Po strzałach Wójcik, Kubaszek i Gęślak znakomicie spisywała się bramkarka Respektu, a po uderzeniu Wójcik po prostu nie miała szans. Końcówka zawodów była bardzo emocjonująca i dopiero indywidualna szarża Marii Dziadkowiec zamknęła sprawę awansu Respektu do grona ośmiu najlepszych ekip w Polsce.

Respekt Myślenice - AZS UJ Kraków 4-2 (1-1)

Bramki: Karolina Topa 2, Dziadkowiec, Stojeba - Wójcik, Kubaszek.

Respekt: Socha - Stojeba, Dziadkowiec, Węglarz, Karolina Topa - Szymoniak, Dyduła, M. Topa, Płachta, Kuchta, N. Topa, Bobowska, Rypel, Jurka.

AZS UJ: Syrek - Szosta, Ładocha, Wójcik, Kubaszek - Hynek, Mochnacka, Trytek, Gęślak, Porada, Godyń, Talaga, Matuszczyk

Sędziowali: Kamil Dulański, Wojciech Curyło, Rafał Gnutek

Mecz bez udziału publiczności

Paweł Panuś