Niezwykle ważne zwycięstwo Respektu

Sport 22 listopada 2022 Wydanie 44/2022

Respekt Myślenice rozpoczął swój drugi sezon w Ekstraklasie Futsalu. W inauguracyjnym meczu uległ w Bielsku-Białej Rekordowi 0-3, w drugim odniósł niezwykle cenne zwycięstwo 5-0 z Rolnikiem Głogówek.

Dlaczego tak cenne? Otóż wiele wskazuje na to, że to Rolnik walczyć będzie w tej edycji rozgrywek o utrzymanie w elicie, a tak okazałe zwycięstwo pozwoli drużynie z Myślenic złapać oddech i już teraz podopieczne Przemysława Senderskiego awansowały na trzecie miejsce w tabeli.

Być może w tym sezonie Respektowi uda się awansować do fazy play-off, co pechowo przeszło koło nosa drużynie w minionym sezonie.

Mecz z Rolnikiem zaczął się dla gospodyń wybornie, ponieważ po pierwszej akcji w meczu Sonia Jurka zaskoczyła bramkarkę rywala. Była 23 sekunda gry! Potem mozolna praca na parkiecie sprawiała, że przewaga gospodyń cały czas rosła, a po znakomicie rozegranej akcji Aleksandra Misiura podwyższył rezultat. W drugiej połowie w ciągu pięciu minut miejscowe zdobyły trzy bramki (Jurka, Mariola Stojeba, Karolina Topa) i odniosły przekonywujące zwycięstwo.

O awans do finału mistrzostw Polski walczyła drużyna młodzieżowa Respektu. Zajęła ona trzecie miejsce w kwalifikacjach w Koniuszy, zaś do finału awansowały zespoły Wierzbowianki i Wandy Kraków.