Nowa kuchnia w Świetlicy Wiejskiej w Łękach

Region 26 listopada 2019 Wydanie 44/2019
Nowa kuchnia w Świetlicy Wiejskiej w Łękach
Prezes stowarzyszenia „My Łęczanie” Stanisław Topa i burmistrz Jarosław Szlachetka ogladają wyposażenie kuchni świetlicowej

Sołectwo Łęki, w ramach konkursu „Nowatorska Małopolska Wieś 2019”, otrzymało dofinansowanie na doposażenie pomieszczenia kuchennego w świetlicy w Łękach. Łęki były jednym z laureatów konkursu Małopolska Wieś 2019.

Umowę z przedstawicielami Stowarzyszenia „My Łęczanie” na użyczenie wyposażenia kuchennego w Świetlicy Wiejskiej w Łękach, współfinansowanej przez Województwo Małopolskie oraz Gminę Myślenice, burmistrz Jarosław Szlachetka podpisał w czwartek 21 listopada. W podpisaniu umowy użyczenia wzięli udział prezes Stowarzyszenia „My Łęczanie” Stanisław Topa, pełniący też rolę radnego miejskiego oraz sekretarz Stowarzyszenia Ewa Rajca w obecności sołtys Doroty Wieczorek oraz naczelnik wydziału Strategii Rozwoju Gospodarczego i Promocji UMiG Myślenice Barbary Bylicy.

- Dotacja z budżetu Województwa Małopolskiego na doposażenie pomieszczenia kuchennego w Świetlicy Wiejskiej w Łękach wyniosła 20 tysięcy złotych, natomiast wkład własny Gminy Myślenice wyniósł 4 600 zł. Cieszę się, że organizacje pozarządowe z naszej gminy startują w tego typu konkursach i pozyskują środki zewnętrzne, które służą przede wszystkim mieszkańcom. Bogate wyposażenie kuchni przyda się już niedługo w ramach przygotowań na przedświąteczny Małopolski Jarmark Bożonarodzeniowy w Myślenicach – mówi burmistrz Jarosław Szlachetka.

W skład wyposażenia wchodzą między innymi: taboret gazowy, elektryczna patelnia uchylna, okap przyścienny, meble kuchenne, szafa chłodnicza, zmywarko-wyparzarka, stalowe termosy i garnki. Zadanie było współfinansowane ze środków finansowych Województwa Małopolskiego w ramach konkursu pn. „Małopolska Wieś 2019”.