Nowe możliwości w Miejskiej Bibliotece

Edukacja 5 stycznia 2021 Wydanie 1/2021
Nowe możliwości w Miejskiej Bibliotece

Tysiące e-booków do czytania za darmo na czytnikach, tabletach, komputerach i smartfonach

W ramach Wieloletniego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, Priorytet 1 Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną finansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zakupiono partię kodów do platformy Legimi.

Osoby, które chcą otrzymać kod mogą odebrać go osobiście w Wypożyczalni i Czytelni Naukowej lub poprzez pocztę elektroniczną.

Zasady korzystania:

Możliwość otrzymania kodu mają wyłącznie Czytelnicy zapisani do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Myślenicach, posiadający ważną kartę biblioteczną oraz mający uregulowane należności i zobowiązania wobec Biblioteki.

W celu uzyskania kodu dostępu należy przyjść do biblioteki lub wysłać wiadomość z adresu e-mail podanego w karcie zapisu na adres: biblioteka@myslenice.pl w treści podając imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej lub datę urodzenia. Po pomyślnym zweryfikowaniu konta bibliotecznego pracownik Biblioteki wyśle e-mail z kodem dostępu.

Aktywacja musi nastąpić w miesiącu, w którym kod został pobrany. Kod jest aktywny przez 30 dni.

Kody można aktywować na stronie: www.legimi.pl/rajska

W przypadku osób, które jeszcze nie korzystały z Legimi, system po wpisaniu otrzymanego kodu dostępu będzie prosił o utworzenie konta czytelniczego na tym portalu. Następnie będzie można wybrać typ urządzenie na którym będą wyświetlane e-booki i pobrania/zainstalowania odpowiedniego oprogramowania/aplikacji.

Zachowujemy zasadę: jeden mail – jedno konto czytelnicze – jeden kod. Przypominamy, że jeden kod uprawnia do korzystania z zasobu jednocześnie na dwóch różnych urządzeniach: smartfon, tablet, komputer z Windows 8 lub 10, czytnik e-book InkBook lub PocketBook. (Uwaga: czytnik Kindle nie jest obsługiwany. Nie ma możliwości posiadania jednego aktywnego konta na dwóch czytnikach e-booków.)

Każdy Czytelnik może otrzymać tylko jeden kod w miesiącu.

W pakiecie Miejskiej Biblioteki Publicznej nie ma kodów do audiobooków.

Jeśli potrzebujesz pomocy technicznej napisz: support@legimi.com lub zajrzyj na stronę https://support.legimi.com/hc/pl/

UWAGA! Liczba kodów jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Red