Nowe place zabaw

Miasto 16 października 2018 Wydanie 37/2018
Nowe place zabaw

Dzieci z dwóch stron miasta zyskały nowe miejsca zabaw. Kolorowe zjeżdżalnie, ścianki do wspinania, mostki i tunele pojawiły się przy Zespole Placówek Oświatowych nr 1 na Dolnym Przedmieściu, natomiast przy kompleksie sportowym przy ul. Solidarności poza huśtawkami oraz innymi atrakcjami typowo dla dzieci pojawiały się także urządzenia siłowni zewnętrznej

- To bardzo ważne, by dzieci miały bezpieczne miejsca, w których mogą pozytywnie spożytkować swoją energię. Myślę, że zarówno dzieci jak i ich rodzice są zadowoleni, że teraz w pobliżu mamy ogólnodostępny plac zabaw” - mówi radny Czesław Bisztyga.

Sobotnie otwarcie placu zabaw przy kompleksie sportowym uświetnił dodatkowo mecz ligowy Górki Myślenice - Clavia Świątniki, który zakończył się wynikiem 4:1 (1:1). Podczas otwarcia odbyła się również zbiórka charytatywna, w której uzbierano 2835,50 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację mieszkańca Górnego Przedmieścia - Grzegorza Proszkowca.

Koszt budowy placu zabaw przy ZPO nr 1 to 69.015,30 zł, natomiast koszt budowy placu zabaw na Górnym Przedmieściu to 76.000 zł.