Od 30 lat towarzyszy im Jan Paweł II

Od 30 lat towarzyszy im Jan Paweł II
W 1998 roku uczniowie „Trójki” gościli na audiencji w Watykanie. Fot. Archiwum Sp3

Już od 30 lat Jan Paweł II patronuje Szkole Podstawowej nr 3 w Myślenicach. Nauczyciele i uczniowie postanowili to uczcić. We wtorek 13 października zapraszają na uroczystości jubileuszowe.

Obchody rozpoczną się mszą świętą o godz. 10.00 w kościele św. Brata Alberta połączoną z programem artystycznym, podczas którego uczniowie szkoły zaprezentują utwory literackie. Po mszy planowane jest wspólne

spotkanie w budynku „Trójki”. Do udziału w jubileuszu organizatorzy zapraszają nie tylko nauczycieli, rodziców i uczniów, ale także księży, miejskie władze, byłych dyrektorów szkoły oraz wszystkich jej sympatyków.

- Dla naszej szkolnej społeczności to niezwykle ważne wydarzenie. Skłania do refleksji nad postacią Jana Pawła II i wartościami przekazywanymi przez niego. Przy okazji rocznicy wracają wspomnienia osobistych spotkań z naszym wielkim rodakiem w Watykanie czy wspólnego pielgrzymowania z nim po Polsce. Ze wzruszeniem przeglądamy bogatą korespondencję z Watykanem oraz liczne zdjęcia z Jana Pawłem II. Te spotkania i pamiątki to niezwykłe dary, z których czerpią kolejne pokolenia uczniów - podkreśla nauczycielka SP nr 3 Elżbieta Marcowska. Co ciekawe, myślenicka „Trójka” jest jedną z pierwszych w Polsce, noszących to zaszczytne imię.

Wsparcie w trudnych chwilach

Jak zaznacza pani Elżbieta, papież towarzyszy uczniom i nauczycielom każdego dnia. Spogląda z dużych zdjęć wiszących w holu szkoły. - Czujemy opiekę naszego patrona, prosimy go o wstawiennictwo w trudnych dla nas chwilach. Mamy świadomość, że jesteśmy zobowiązani w sposób szczególny do „wypłynięcia na głębię” i niesienia miłości.

Uczniowie każdego roku uczestniczą w Dniu Patrona, który przypada właśnie 13 października. Biorą licznie udział w konkursach literackich, plastycznych i fotograficznych inspirowanych życiem Jana Pawła II. Każdego roku aktywnie uczestniczą w Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej.

 

 

Anna Ostafin Anna Ostafin Autor artykułu

dziennikarka z pasją, ciekawa świata i ludzi, doświadczenie zdobywała w rozgłośni radiowej, portalach internetowych i wydawnictwach prasowych, absolwentka filologii polskiej (specjalność medialna).