Okradają domy w 3 minuty
Nieco ponad 3 minuty wystarczy złodziejom na to, aby włamać się do domu, splądrować go, wynieść najcenniejsze przedmioty i uciec
W ubiegłym tygodniu na swoim blogu radna miejska z Głogoczowa Agnieszka Węgrzyn zamieściła nagranie z monitoringu jednego z mieszkańców, który zarejestrował takie zdarzenie. Na filmie można zobaczyć jak działają włamywacze. Kamera uchwyciła trzech mężczyzn, którzy o godz. 20 wbiegają na jedno z podwórek w tej miejscowości.
Równolegle druga kamera pokazuje jak próbują dostać się do środka poprzez zamknięte drzwi i okno. Najsłabszym punktem okazuje się okno, które pod ich naporem ulega zaledwie po 15 sekundach. Pięć sekund później włamywacze wchodzą do środka. Po ponad 3 minutach opuszczają dom tą samą drogą, a chwilę później pierwsza z kamer pokazuje jak uciekają.
Do włamania doszło 27 stycznia na terenie Głogoczowa. - Otrzymałam ostrzeżenie, że na terenie naszej wsi znów pojawili się włamywacze. Podobna sytuacja miała miejsce w 2015 roku i wtedy sąsiedzka kontrola przyniosła oczekiwany skutek, a złodzieje przestali pojawiać się w okolicy. Proszę wszystkich o zwracanie uwagi na domy sąsiadów i podejrzane osoby kręcące się po okolicy. Nie pozwólmy, aby złodzieje czuli się bezkarni! - na „Blogu dla Głogczowa” apeluje Agnieszka Węgrzyn.
