Opłaca się dobrze uczyć

Edukacja 16 października 2018 Wydanie 37/2018
Opłaca się dobrze uczyć

Burmistrz Maciej Ostrowski wręczył pamiątkowe dyplomy wraz z nagrodami dla wybitnie uzdolnionych uczniów szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych za wyniki w nauce w roku szkolnym 2017/18

- Te nagrody mają być motywacją dla wszystkich uczniów i sygnałem, że opłaca się dobrze uczyć. Każdy z wyróżnionych otrzymał finansowe stypendium. Jak co roku wręczając nagrody wybitnym uczniom powtarzam, że to docenienie ich całorocznej pracy, a często też wiele wyrzeczeń, bez których nie udałoby się sięgnąć po laury w konkursach przedmiotowych oraz notować najlepsze oceny w szkole. Gratuluję wszystkim nagrodzonym - mówi burmistrz.

W sumie wyróżnionych zostało 40 uczniów z terenu Gminy Myślenice. W tym 17 osób, to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach, 9 Szkoły Podstawowej nr 3 w Myślenicach, pięciu uczniów Szkoły Podstawowej w Trzemeśni, trzech uczniów Szkoły Podstawowej w Jaworniku, po dwoje uczniów ze Szkół Podstawowych w Drogini i Porębie oraz po jednym uczniu ze Szkoły Podstawowej w Borzęcie i Zasani.

Łączna pula środków przeznaczona z miejskiego budżetu w ramach programu dla wybitnie uzdolnionych uczniów wyniosła 20.500 zł.