OSP Bęczarka z nowym prezesem

OSP Bęczarka z nowym prezesem

W ubiegłą niedzielę odbyło się zebranie OSP Bęczarka, które miało być sprawozdawcze, a okazało się również wyborczym. Oprócz podsumowania ubiegłego roku i tworzenia planów na przyszłość, dokonano również zmiany prezesa jednostki.

Przez ostatnie kilka lat jednostka OSP w Bęczarce prężnie się rozwijała pod przewodnictwem prezes Elżbiety Maciejczyk, która ze wszystkich sił starała się dbać o rozwój tej instytucji. Jednak podczas walnego zebrania sprawozdawczego oznajmiła, że rezygnuje z tej zaszczytnej funkcji. Strażacy wdzięczni za jej pracę złożyli jej serdeczne podziękowania.

Jednak pozostało puste stanowisko, więc trzeba było wybrać nowego prezesa. Swoją kandydaturę wcześniej zgłosił Wiktor Orzechowski, który być może jest jednym z najmłodszych osób pełniących tę rolę w naszej gminie. Jednak na pewno nie zabraknie mu zapału i chęci do czynienia kolejnych postępów w OSP Bęczarka.

W ubiegłym roku, jeszcze pod nadzorem ustępującej pani prezes, udało się dokonać kilku kluczowych inwestycji. Najważniejszą z nich był remont budynku OSP, w którym między innymi pomalowano elewację oraz salę, odnowiono również pomieszczenia świetlicy i łazienkę na poddaszu. Oprócz prac budowlanych zakupiono dwa kluczowe urządzenia - motopompę oraz defibrylator.

OSP Bęczarka wyjeżdżała do akcji ratowniczo-gaśniczych sześć razy, z czego połowa tych zdarzeń, to były pożary, a połowa miejscowe zagrożenia. W skład jednostki wchodzi 41 członków, a w ubiegłym roku przybył jeden. Funkcjonuje również dwuosobowa młodzieżowa drużyna pożarnicza, która w tym roku planuje potroić swoją liczebność.

W 2024 roku planowane jest między innymi rozbudowanie remizy, a także zakup drobnego sprzętu pożarniczego oraz umundurowania i środków ochrony osobistej. Jednostka ma się także powiększyć aż o 10 nowych członków.

Podczas zebrania burmistrz Jarosław Szlachetka przedstawił inwestycje poczynione w jednostkach OSP w całej gminie. Duże środki powędrowały również do Bęczarki, która przez ostatnie pięć lat otrzymała niemal 108 tysięcy złotych. Obecny był także sekretarz gminy Myślenice Robert Pitala, prezes ZOMG ZOSP RP w Myślenicach Waldemar Pachoń oraz Komendant Powiatowy PSP Sławomir Kaganek. Zarówno prezes, jak i komendant przekazali przede wszystkim informacje organizacyjne, ale również uczulali, aby zwracać szczególną uwagę na to, jakie materiały z akcji dodaje się na media społecznościowe.

Jakub Kurek Jakub Kurek Autor artykułu

Student, który szybko się uczy. Zainteresowany dziennikarstwem i sportem. Współpracownik Gazety od 2022 roku.