Ostatni sprawdzian przed startem ligi

Ostatni sprawdzian przed startem ligi

Piłkarze Dalinu Myślenice zaczynają swoje ligowe zmagania już 10 sierpnia o 17 meczem z Sokołem Kocmyrzów. W ostatnią sobotę zmierzyli się natomiast z juniorską ekipą Wisły Kraków i był to zarazem ostatni sparingowy mecz okresu przygotowawczego Myśleniczan.

Po zwycięstwie nad Wiślanami Jaśkowice oraz remisach z Jutrzenką Giebułtów i z rezerwami Cracovii, Dalin odniósł zwycięstwo i był to triumf wprawdzie sparingowy ale napawający optymizmem w kontekście nadchodzącego sezonu. Dalin po raz pierwszy wystąpił w swoim najsilniejszym składzie, bo zagrali już obaj bracia Góreccy oraz pozyskani w letnim okienku transferowym zawodnicy oraz powracający do zespołu z wypożyczenia piłkarze.

W sobotnim sparingu z juniorami Wisły zobaczyliśmy wszystko czego oczekujemy od tej drużyny w kontekście rozpoczynających się rozgrywek. Była efektowna gra i to z obu stron bo juniorzy Wisły również zaprezentowali wiele ładnego dla oka futbolu, była skuteczność bo Dalin z zimną krwią wykorzystywał stwarzane sobie sytuacje i była wreszcie jakość piłkarska, którą dało się zauważyć nie tylko w podstawowej jedenastce ale i wśród zmienników.

Można chyba śmiało powiedzieć że z takich piłkarzy jak Szymon Burkat, Michał Cienkosz, Jakub Przetocki czy Konrad Szymala Dalin będzie miał pociechę, a biorąc pod uwagę że z bardzo dobrej strony prezentują się już „weterani” zespołu należy się spodziewać rywalizacji na każdej pozycji w myślenickiej drużynie. Po tym meczu po prostu powiało optymizmem. Oby Dalin podtrzymał to wrażenie w sierpniowych meczach o punkty oraz dzisiejszym pucharowym starciu z Rabą Dobczyce (godz. 18.00 w Dobczycach).

Dalin Myślenice – Wisła Kraków CLJ 3:1

1:0 Cienkosz 61’ 2:0 Górecki 65’ 2:1 Nocoń 3:1 Burkat 88’

Dalin Myślenice: Szymala – Żółkoś, Przetocki, Senderski, Biel – Wojtan, Kawula, Kałat – Burkat, M. Górecki, J. Górecki. W II połowie weszli: Oskwarek, Kowalski, Rusek, Rak, Cienkosz, Pilch, Moskal.

Wisła Kraków (skład wyjściowy): Kot - Pischinger, Zima, Maćkowiak, Warczak - Leśniak, Szywacz - Nocoń, Ćwik, Chmiel - Wolak

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).