Otwarty trening Sekcji Biegowej Dalinu Myślenice

Otwarty trening Sekcji Biegowej Dalinu Myślenice

Sekcja Biegowa Dalinu Myślenice rośnie w siłę, co widać nie tylko na treningach, ale również na kolejnych zawodach, gdzie jej reprezentanci osiągają świetne wyniki. Tym razem w ramach promocji wciąż kształtującej się gałęzi ponad stuletniego klubu, zorganizowano otwarty trening biegowy, którego gościem specjalnym był Marcin Świerc.

Marcin Świerc, to polski biegacz długodystansowy, ultramaratończyk i zawodnik polskiej kadry narodowej w biegach górskich. Jest on także trenerem. Nie dziwi więc, że możliwość treningu z nim przyciągnęła w niedzielę rano na Zarabie grono sportowców, którzy chcieli zaczerpnąć wiedzy od tak znanej osobistości.

Jeszcze przed wyruszeniem z parkingu obok stadionu Dalinu padały w stronę profesjonalnego trenera różne pytania – rozgrzewka statyczna czy dynamiczna? Jakie ćwiczenia warto w niej zawrzeć? Czy poleca dany model butów? Każde z nich znalazło odpowiedź.

Po odpowiedniej rozgrzewce przyszła pora wyruszyć na trasę, która zaplanowana była na 20 kilometrów, lecz istniała możliwość opuszczenia jej wcześniej. To wszystko, aby każdy niezależnie od poziomu mógł wziąć udział w treningu, który miał pełnić również rolę promocji sekcji. Biegacze pokonywali przede wszystkim okoliczne górskie szlaki i wykorzystywali do ćwiczeń różne napotkane po drodze naturalne przeszkody, takie jak ścięte drzewa.

Sekcja Biegowa Dalinu Myślenice od swojego powstania rozwija się niezwykle dynamicznie. Pomóc w tym ma także nowy stadion, który będzie zawierał profesjonalną bieżnię, znacznie ułatwiające trening. Jednak już widać efekty ciężkiej pracy, bo na jakie zawody się nie spojrzy, to w czołówce są reprezentanci myślenickiego klubu. Tak w ostatnim czasie było w Myślenickim Biegu na Skocznię, Garmin Ultra Race czy Nocnym Biegu na Kopiec Kościuszki.

Jakub Kurek