OXY sklep na myślenickim Rynku

OXY sklep na myślenickim Rynku

Jak dzisiaj wygląda handel, wszyscy dobrze wiemy, został on zdominowany przez markety, popularne sieciówki, oraz internet. Został zdominowany, ale nie zawłaszczony, gdyż są sklepy, które cały czas trwają na handlowym posterunku.

Anna Wójcik i jej sklep z odzieżą OXY jest na myślenickim rynku, właśnie w Rynku, od roku 2005.

- Firma powstała w roku 1996, w Krakowie, wtedy była to wyłącznie szwalnia, miałam produkcję własnej odzieży. Na myślenicki rynek trafiłam zupełnie przypadkowo, miałam tutaj odbiorców swojej odzieży. Pan, który był moim odbiorcą i prowadził sklep w tym miejscu, zaproponował mi czy nie chciała bym go wynająć, gdyż on już nie da rady go prowadzić – wspomina początki pani Anna.

Sklep prowadzi sprzedaż odzieży damskiej o bardzo szerokim asortymencie, jak mówi sama właścicielka

- Wszystko, co kobiety potrzebują na siebie założyć, mogą kupić w moim sklepie.

Jak już wspomniałem na wstępie, słowa takie jak, market, internet, spędzają dziś sen z powiek wielu handlowcom. Jak dziś, w tych trudnych czasach wygląda handel okiem właściciela sklepu?

- Istotnie, olbrzymie sklepy i sprzedaż internetowa zabrała mnóstwo klientów. Ja radzę sobie tylko dlatego, że sama stanęłam na stanowisku sprzedawcy. W przeciwnym razie koszty u...

Artykuł dostępny tylko dla abonentów - pozostało 71%

Kup cyfrowe wydanie

Uzyskaj dostęp do wszystkich treści strony www
Pobierz całą treśc gazety w formacie PDF
Czytaj gazetę wcześniej niż w kiosku

W prenumeracie od 1,45 zł
Marek Stoszek Marek Stoszek Autor artykułu

Socjolog i kulturoznawca. Badacz i propagator historii, kultury i tradycji naszego regionu. Dziennikarz, w latach 2019 i 2020 redaktor naczelny Gazety Myślenickiej.